Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Připravuje se remake hororu The Evil Dead. Bude to maso nebo sranda?

Denisa Marešová

Denisa Marešová

12. 11. 2011

FOTO: Green-Eye-SurpriseHerec Bruce Campbell se rozpovídal o připravovaném remaku slavného hororu The Evil Dead, v němž před třiceti lety ztvárnil hlavní roli.

FOTO: Green-Eye-Surprise

Diváci původního filmu se tvářili zděšeně pobaveně, Zdroj: distributor filmu

Bruce Campbell potvrdil, že se chystá remake prvního dílu The Evil Dead z roku 1981. Režisérem filmu má být mladý jihoamerický režisér Fede Alvarez.

Na otázku, proč  se připravuje remake, Campbell odpověděl: „Lidé mají sice pochyby, ale my chceme natočit remake s lepšími efekty a navíc nyní máme i více zkušeností s vyprávěním příběhů. Tentokrát zde nebude žádný Ash, což možná rozčílí diváky, ale my se chceme vyhnout přímému srovnání. Nechtěl bych postavit herce do této pozice.“

Nemine nás ani páté pokračování filmu Vřískot. Wes Craven to potvrdil

Původní snímek The Evil Dead je příběhem mladé pětice vysokoškoláků, kteří se rozhodnou strávit pár dní na zchátralé horské chatě daleko od civilizace.  Omylem zde probudí monstrózní zlou sílu odhodlanou zničit všechny do jednoho. Uprostřed lesů se tak rozpoutá zoufalý boj o přežití. Boj, který je předem prohraný, protože před lesními démony se nedá nikde schovat.

The YouTube ID of YQkxyWtOL0A&NR=1 is invalid.  

Režie se v původním počinu ujal tehdy teprve dvaadvacetiletý Sam Raimi, jenž do té doby natočil pouze pár krátkometrážních filmů. Laciné vizuální triky a masky, které působily občas až směšně, udělaly z tohoto nízkorozpočtového hororu kultovní snímek.

Trailer na hororový snímek The Innkeepers vás vyděsí k smrti

Vychvalována byla především atmosféra celého filmu, jež tvořila jeden z nejdůležitějších pilířů snímku. Nutno dodat, že The Evil Dead se stal odrazovým můstkem k hvězdné kariéře Sama Raimiho i herce Bruce Campbella.

Remake hororu Lesní duch (český distribuční název), bude mít premiéru roku 2013. Nezbývá než čekat, jak tomuto kultovnímu filmu, který je úspěšný především díky svým nedokonalým vizuálním efektům, prospějí právě propracované digitální triky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Připravuje se remake hororu The Evil Dead. Bude to maso nebo sranda?

Hide picture