Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Prometheus 2 má scenáristu. Příběh napíše scenárista filmu Transcendence

Denisa Marešová

Denisa Marešová

19. 6. 2013

FOTO: Prometheus (2012)

Ačkoliv bylo přijetí jednoho z nejočekávanějších filmů loňského roku Promethea velice rozdílné, spíš negativní, studio uvažuje o jeho sequelu. Riddley Scott tedy nejspíš natočí druhý díl.

FOTO: Prometheus (2012)

Obchod se suvenýry, nebo skladiště smrtících nádob? Zdroj: distributor filmu

Co k tomu studio vede, když jeho přijetí bylo rozporuplné, je úplně jasné. Rozpočet snímku Prometheus činil 140 milionů dolarů a i přes špatné kritiky a názory diváků dokázal vydělat 403 milionů dolarů celosvětově.

Důležitou změnou oproti prvnímu dílu bude hlavně výměna scenáristů. Původní autoři Jon Spaihts a Damon Lindelof se nejspíš neosvědčili, a proto se Fox rozhodl oslovit celkem nezkušeného tvůrce Jacka Paglena.

Ten stojí za námětem k debutu filmového kameramana Wally Pfistera s názvem Transcendence. Pfister jako dvorní kameraman Christophera Nolana sehnal do svého debutu hvězdy první velikosti, jakými jsou Johnny Depp nebo Morgan Freeman. Jeho premiéra proběhne v dubnu příštího roku.

Proč byli původní scenáristé nahrazeni, je celkem jasné. Spaiths podle studia Fox svázal příběh až moc se sérií Vetřelec, zatímco producenti chtěli vytvořit sérii úplně novou. Druhý tvůrce Lindelof nebyl pro projekt ani osloven.

Zatím je vše ve fázi vyjednávání, ale už teď je zřejmé, že Fox i Ridley Scott myslí natáčení sequelu Promethea vážně. Premiéra bude nejdříve roku 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prometheus 2 má scenáristu. Příběh napíše scenárista filmu Transcendence

Hide picture