×
FANZINE.cz

Nolanův dvorní kameraman točí vlastní film. Podobnosti jsou však zřejmé

FOTO: The-Dark-Knight-Rises-TeaserWally Pfister dokončuje scénář svého režijního debutu s názvem Transcendence a kompletuje jeho působivé obsazení. Přibývají tak paralely s Nolanovou filmografií.

FOTO: The-Dark-Knight-Rises-Teaser
Udělat díru do světa na vlastní pěst. Zdroj: distributor filmu

Už delší čas kolují po internetu zprávy o chystaném sci-fi snímku oscarového kameramana, který spolupracoval s Christopherem Nolanem na všech jeho mega úspěšných snímcích, kvůli vlastnímu režírovaní se však neúčastní jeho připravovaného Interstellaru.

Pfister si pro svou první režii vybral scénář nováčka Jacka Paglena, jehož děj sice zatím zůstává zahalen tajemstvím, mluví se však o počítačích, které mají možnost překročit (angl. transcend) možnosti lidského mozku a obsáhnout ho. Proti této technologii se má postavit radikální skupina, čímž dojde k napínavým a vizuálně určitě hodně působivým střetům.

Za výkonné producenty filmu si Pfister zvolil Christophera Nolana a Emmu Thomas (která je jeho manželkou), rovněž kolegyni ze všech Nolanových trháků. Hlavních rolí se chopili staří známí z Temného rytíře Cillian Murphy, Morgan Freeman, ale také další známé hvězdy: Johnny Depp, Paul Bettany, Kate Mara a Rebecca Hall.

Film prý bude odkazovat na klasiku žánru, filmy 2001: Vesmírná odysea a Počátek. Samotný režisér snímek jednoduše označuje za sci-fi film ze současné doby. Pro svůj námět, patrné tematické paralely i obsazení se však Pfister nevyhne porovnávání s Nolanovými filmy.

Vše se ukáže za rok, na světové premiéře 25. dubna 2014.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..