Menu
FANZINE.cz
Horory, hororové knihy

Průkopník e-knih Stephen King se vrací k tradici. Román Joyland vyjde jen tiskem

Redakce

Redakce

31. 7. 2012

FOTO: Stephen King se vrací ke klasické formě knihV roce 2000 byl Stephen King se svou novelou Jízda na střele jedním z průkopníků elektronických knih. Pro svůj nový román však virtuální verzi neplánuje. Chce totiž, aby si čtenáři koupili reálnou knihu.

FOTO: Stephen King se vrací ke klasické formě knih

King miloval paperbacky; další knihu proto elektronicky vydávat nechce. Zdroj: youtube.com

Autor článku: Michaela Vavrušová

Joyland, příběh vysokoškolského studenta, jenž roku 1973 přijíždí do zábavního parku v Severní Karolíně, jen aby zjistil, že jeho návštěva bude mít k zábavě víc než daleko, by měl vyjít v červnu 2013. V papírové vazbě bude publikován nezávislým nakladatelstvím Hard Case Crime.

Cesta k e-knize a zase zpátky

„Miluju zločin, miluju záhady a miluju duchy, Hard Case Crime je proto pro tuto knihu perfektní,“ řekl King britskému deníku The Guardian. „Taky jsem jako dítě zbožňoval knížky v papírové vazbě a z toho důvodu prozatím nechci vydání v elektronické podobě.“

Čtěte také: Nejlepších 5 filmových adaptací Stephena Kinga

Tento postoj je u autora oproti minulosti zásadní změnou. Před dvanácti lety to totiž byla právě jeho Jízda na střele, která se stala první masově prodávanou e-knihou. Během dvou dní si ji tehdy stáhlo přes půl milionu lidí a internetovému vydávání se tak definitivně otevřela cesta.

‚Sakra, Steve, tys mě rozbrečel.‘

FOTO: Jack Nicholson v jedné z nejznámějších scén Osvícení

Hlavní roli filmového zpracování Osvícení mistrně ztvárnil Jack Nicholson. Zdroj: youtube.com

Joyland se nicméně vrací ke klasické podobě. Podle editora Charlese Ardeie můžeme čekat „dechberoucí, nádherný a srdcervoucí“ román, „příběh o vyrůstání a stárnutí a o těch, jež nezažijí ani jedno, neboť si pro ně smrt přijde předčasně“.

„I ti nejdrsnější čtenáři budou pohnuti,“ tvrdí Ardei, „když jsem knihu dočetl já, poslal jsem mu vzkaz: ‚Sakra, Steve, tys mě rozbrečel.‘“

Zoufat nakonec ale nemusí ani e-čtenáři. Kromě Joylandu je na příští rok přichystán k vydání i druhý román, pokračování proslulého Osvícení, a ten bude k dispozici jak v tisku, tak elektronicky. Ponese název Doctor Sleep.

Danny Torrance v něm bude vystupovat již jako dospělý pracovník sanatoria v New Hampshiru, snažící se vypořádat s hrůzami, jež zažil jako malý v hotelu Overlook. Pak se však zaplete do boje o záchranu mladé dívky před kmenem, jenž pro svou vlastní kvazi-nesmrtelnost k smrti týrá děti s „osvícením“.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Průkopník e-knih Stephen King se vrací k tradici. Román Joyland vyjde jen tiskem

Hide picture