Menu
FANZINE.cz
Horory, hororové knihy

Steven King se vrátí k Osvícení. Doktor spánek vyjde v lednu

Jan Nohovec

Jan Nohovec

29. 6. 2012

Oficiální stránky amerického hororového krále Stephena Kinga nedávno ohlásily detaily o jeho nové knize. Doktor spánek, který v originále vyjde v lednu 2013, by měl vyprávět nový příběh Dana Torrence, kdysi malého kluka z Osvícení.

Příběh Dana Torrence zfilmoval v roce 1980 Steven Kubrick. Zdroj: distributor filmu

Kingův román Osvícení spatřil světlo světa v sedmdesátých letech jako jeden z autorových vůbec prvních a dosud nejsilnějších. Americký režisér Steven Kubrick navíc hororový příběh o trojčlenné rodině, která se rozhodne přes zimu hlídat hotel vysoko v amerických horách, výborným způsobem zvěčnil na stříbrném plátně.

Čtěte také: G. R. R. Martin má strach, že seriál Hra o trůny předběhne jeho knihy

Stephen King nedávno ohlásil, že se k příběhu, který jak už to u hororů bývá, neskončil nejlépe, vrátí. Titulní postavou nového románu Doktor spánek by měl být kdysi dětský protagonista Osvícení Dan Torrence, který nyní dosáhl středního věku, ale dosud se nedokáže úplně zbavit reminiscencí děsivých zážitků v horském hotelu. Dan se nakonec usadí v městečku v New Hampshire, kde jeho paranormální schopnosti pomáhají starým lidem odejít v pokoji.

Jenže pak Danův život změní setkání s dívkou, jejíž osvícení se zdá silnější než jakékoli, které Dan v životě poznal. Nadaná Abra Stone se ovšem právě kvůli tomu musí skrývat před napůl nesmrtelnými příslušníky klanu Pravého svazku, kteří baží po látce, jíž vydávají umírající děti nadané osvícením.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Steven King se vrátí k Osvícení. Doktor spánek vyjde v lednu

Hide picture