Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

PRVNÍ DOJMY: Na hraně zítřka je bravurně zpracované sci-fi

Redakce

Redakce

29. 5. 2014

S příchodem léta se do kin hrnou snímky, které to sami se sebou nemyslí zas tak vážně, zato vás dokáží dosytosti pobavit. Stejně se to má i s filmem na Hraně zítřka, který vstupuje do kin 5. června.

Verdikt Nely Christovové:

nela-christovovaPomalu přestává mít smysl počítat, kolikrát už Tom Cruise zachránil svět před hrozící apokalypsou. V téhle roli se cítí dobře a hlavně ví, že mu tuhle žánrovou monotónnost zase odpustíme. Nová sci-fi Na hraně zítřka z téhle řady tolik nevybočuje, tedy kromě toho, že se nebere zase tolik vážně.

To samé platí i o Cruisovi, který si ze své postavy půlku času dělá legraci a dokonce se několikrát nechá vážně srandovně zabít.

Ano, zabít. Ani nejde o žádný spoiler, on totiž sám podtitul Žít, zemřít, zažít znovu docela výstižně charakterizuje dějovou linku. Nekonečná časová smyčka, která hlavního hrdinu až do zbláznění vrací do stejného dne před finálním útokem emzáků, poskytla režiséru Dougu Limanovi prostor se pořádně vyblbnout.

Sice se kvůli tomu občas zdlouhavě opakují už několikrát zažité okamžiky, přesto je pořád na co se dívat. To ostatně platí i pro Emily Blunt, která si střihla první pořádnou akční roli a rozhodně Cruisovi jenom nehraje druhé housle.

Hodnocení: 80 %

 Verdikt Pavlíny Nouzové:

Pavlína NouzováPřesně takhle má vypadat akční sci-fi, které neaspiruje na žádnou ohromující myšlenku a v podstatě chce jen pobavit – ale zároveň nejde o film, který oceníte snad jen tehdy, když přimhouříte obě oči a vypnete mozek.

Jeho hlavní hrdina je slizoun, z něhož se stane sympaťák a kterému divák postupně čím dál víc drží palce. Perfektně propracovaný charakter, vtipné vtipy, nápaditý narativ, vydařeně natočená akce (včetně „nepřehlednosti“, která tentokrát není vůbec na škodu a slouží svému účelu – Den D si už navždy budete představovat jen se šmejdem z vesmíru).

 Hodnocení: 90 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PRVNÍ DOJMY: Na hraně zítřka je bravurně zpracované sci-fi

Hide picture