Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

RECENZE: Kniha Čarodějnice z Hex Hall nabízí poutavý a tajemný příběh

Lenka Zajícová

Lenka Zajícová

8. 5. 2012

Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkinsová perexRachel Hawkinsová je autorkou démonské trilogie o problémové kouzelnici Sophii Mercerové, která právě nastoupila do nápravné školy pro mladistvé. Čarodějnice z Hex Hall má nejen zajímavý a poutavý příběh, ale vše je navíc prolnuto nádechem tajemna a hrozby, která číhá tam, kde by ji nikdo nehledal.

Kniha Čarodějnice z Hax Hall v sobě spojuje poutavý příběh i mystiku. Zdroj: sxc.hu

Sophii je teprve šestnáct a už se za svého života dostala do spousty problémových situací. Bohužel je to o to horší, že není jen tak obyčejná dospívající dívka, ale oplývá také čarodějnickými schopnostmi. Ty se Sophii často vymykají z rukou, jednou spoutá kluka kouzlem lásky, podruhé přinutí učitele zapomenout na písemku. A tak se její rodiče rozhodnou umístit ji do nápravného zařízení Prodigia pro nadané jedince.

Hned první den se neobejde bez problémů, Sophie se zakouká do nepřístupného kouzelníka Archera, znepřátelí si hned několik privilegovaných studentek a navíc má bydlet s upírkou. Vše se celkově zkomplikuje, když jsou za záhadných okolností postupně napadány její nepřítelkyně. Kdo stojí za tím vším, záhadný spolek L´Occhio di Dio, nebo někdo z vlastních řad z prostředí školy?

Čtěte také: Upíří polibky 2: Rakve lásky pokračují naznačeným směrem upířího anime

Alabamská autorka Rachel Hawkinsová začala svou spisovatelskou dráhu teprve nedávno, dříve se věnovala studiu angličtiny a později tři roky učitelství. Poté se pustila do své první trilogie Hex Hall o mladé dospívající čarodějnici Sophii, která se musí naučit dostat svou magickou kouzelnou sílu pod kontrolu. Další dva díly série Demonglass a Spellbound by měly vyjít v průběhu letošního roku.

Harry Potter v sukni

Čarodějnice z Hex Hall by se dala přirovnat ke knihám o Harrym Potterovi od J. K. Rowlingové nebo sérii Tajný kruh od L. J. Smithové, protože všechny tři mají mnoho společného. Hlavní hrdina – není podstatné, jestli je to muž, nebo žena – je zpočátku osamocený, protože se dostane do neznámého prostředí, ať už jsou to Bradavice nebo nápravná škola Prodigia. Při snaze zapadnout si mladí kouzelníci lehce udělají hned ze začátku jak přátele, tak nepřátele. A nedá se také zapomenout na osobní propojení hlavních hrdinů se zlem, které číhá všude kolem.

Čarodějnice z Hex Hall od Rachel Hawkinsové (obálka knihy)

Prvotina mladé autorky je zajímavým kouskem a byla by škoda, nechat si ji uniknout. Ponořit se do napínavého a plynulého příběhu o záhadných útocích na škole Prodigia je velice snadné a po dočtení prvního dílu zůstane zvědavost, která čtenáře donutí nedočkavě vyhlížet druhou část. V knize je obsaženo všechno podstatné pro bouřlivý život: záhadný nepřítel, démoni, útoky, otázka přátelství a důvěry, ale také první milostné trápení a bující láska.

Sophiino čarodějnické dobrodružství, protkané jak vtipnými, tak děs nahánějícími okamžiky, je vhodné především pro dospívající a mladé čtenářky, které se mohou nechat pozvolna unášet novým a neotřelým životním příběhem jedné kouzelnice, která teprve hledá své místo na zemi.

Název originálu: Hex Hall
Český název: Čarodějnice z Hex Hall
Autor: Rachel Hawkinsová
Překlad: Tereza Kolesnikovová
Obálka: Vojtěch Kybal
Počet stran: 240
Vazba: vázaná
Rozměry: 131 x 206 mm
Vydal: Knižní klub, Praha, 2011
Doporučená cena: 229 Kč

Hodnocení: ***** (90 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Kniha Čarodějnice z Hex Hall nabízí poutavý a tajemný příběh

Hide picture