×
FANZINE.cz

RECENZE: Komiks: Zažijte Neuvěřitelné dobrodružství s Lojzičkou, krtčí babičkou

Lojzička krtčí babička Bruno Heitz (část obálky knihy)Oblíbený francouzský autor Bruno Heitz přichází s příběhem odvážné Lojzičky, která se neváhá vydat na dalekou cestu, jen aby našla svého postrádaného kamaráda. Jestli bude daleká cesta úspěšná, se teprve ukáže.

[album:https://www.fanzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/komiks-krtci-babicka-ukazky/|width=660]

Jednoho dne se Lojzička sejde ve svém útulném podzemním domečku s žabákem a oznámí mu, že se chystá na výlet do Camarque. Krtčin kamarád se ji snaží od toho plánu odvést, protože se bojí, aby se někde neztratila, a také už není zrovna nejmladší. Lojzička se však nenechá od svých záměrů odradit a vysvětlí žabákovi svůj plán. S pomocí dalších obyvatel poklidného venkova se krtčice schová do krabice, ve které si zařídí prozatímní bydlení a nechá se odeslat poštou do Camarque. Její přátelé ji pomohou dostat se pošťákovi do rukou, ale tím rozhodně dobrodružství nekončí. Dokáže Lojzička najít svého postrádaného přítele Ferdinanda?

Čtěte také: Malý princ se vrací v komiksu. Navštíví v něm Větrnou planetu

Francouzský autor a ilustrátor Bruno Heitz se věnuje především psaní ilustrovaných knih pro děti, jejich velká část nebyla dosud přeložena do češtiny. Ústřední postava Lojzičky se objevuje i v dalších nových dobrodružstvích jako Sardine Express nebo třeba Mouton circus. Všechny díla však mají jedno společné, a to je charakteristický styl pojetí barevných ilustrací, které jsou jedinečné a vhodné i pro ty nejmenší.

Kniha je svým ztvárněním podobná literární klasice Žabákova dobrodružství od skotského autora Kennetha Grahama, kde se neposedný žabák snaží dobýt celý svět. V případě knihy Šupito presto se jako hlavní aktérka představí starší neohrožená a tvrdohlavá Lojzička, která si stojí pevně za svým názorem a nenechá se odradit od svého původního záměru.

Lojzička krtčí babička Bruno Heitz (obálka knihy)

Příběh o odvážné krtčici, která se neváhá vydat z bezpečí své nory, je příkladnou ukázkou chování nejen pro děti. Lojzička si cení svého přátelství natolik, že neváhá ani minutu a vydává se hledat svého kamaráda Ferdinanda. Celou napínavou cestu do Camarque navíc protkávají vtipné momenty a nečekané zvraty, které přilákají čtenářovu pozornost.

Kniha Lojzička, krtčí babička: Šupito presto je vhodná pro mladší věkovou kategorii, protože se jedná o jednoduché a přehledné dílo komiksového charakteru, kde dialogy jsou spíše doplňkového charakteru.

Název originálu: Louisette La Taupe: Rapidissimo
Český název: Lojzička, krtčí babička: Šupito presto
Autor: Bruno Heitz
Překlad: Richard Podaný
Obálka: Bruno Heitz
Počet stran: 32
Vazba: vázaná
Rozměry: 165 x 235 mm
Vydal: Albatros, Praha 2011
Doporučená cena: 149 Kč

Hodnocení: ***** (90 %)Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..