Menu
FANZINE.cz
Komiks

RECENZE: Road trip Malého prince pokračuje v komiksu Planeta Ohnivého ptáka

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

12. 7. 2012

Po větrném prvním díle se Malý princ ocitne na planetě Ohnivého ptáka a opět bude zapotřebí jeho schopností, aby vesmírné těleso zachránil od zkázy. V podstatě stejná dějová linka jako v předchozí knize zajistí v podstatě stejnou kvalitu. V podstatě.

[album:https://www.fanzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/komiks-maly-princ-a-planeta-ohniveho-ptaka-ukazky/|width=660]

Zatímco v úvodním díle (který tedy jako úvod přespříliš neposloužil) se Malý princ s Liškou ocitl na Větrné planetě, kterou pokrýval sníh, tentokrát nastává naprosto opačná situace. Planetu Ohnivého ptáka pokrývá láva. Jak si s ošemetnou situací drobný Exupéryho hrdina poradí, to už si budete muset přečíst uvnitř komiksu.

Tebo
Začínal publikovat ve francouzských magazínech, až nyní vycházejí jeho díla souborně (či jako doplňky jiných). Od debutové stripové série Samson et Néon se dopracoval až k věhlasné parodii superhrdinského žánru, Captainu Bicepsovi. Je autor komiksů pro děti a ilustrátor.

Za téměř padesátistránkovým titulním komiksem stojí opět stejná dvojice Guillaume Dorison a Diane Fayolle; doplňkový minipříběh tentokrát obstaral Tebo. Nyní tedy ten delší.

V něm se nekoná žádná změna. Kostra příběhu zůstává identická, jen se odehrává na jiné planetě a s trochu odlišnými detaily. Ovšem opravdu jen trochu, poněvadž zvraty, které mimochodem zvraty ani náhodou nejsou, staví na stejných postavách. Nebo na postavách, jež archetypálně, postavením a vším ostatním odpovídají postavám z dílu minulého. A vzhledem k černobílosti charakterů by čtenář kromě vzhledu jednotlivé hrdiny z dvou po sobě jdoucích knih nerozpoznal. Jasná orientace na děti, ty ve dvou dílech nenáročné stejné schéma snesou, snad bude příště lehčí změna.

Co se kresby týče, také jde stále o to samé. Líbivá kresba, pro dětské čtenáře jistě vynikající, s ladnými křivkami, po nichž oko jen jede. K tomu pár velikánských obrázků, které působí opravdu hezky. Jediné, na čem výtvarno naráží, jsou obličeje. Stejně oblečené postavy od sebe nerozpoznáte, poněvadž i obličeje mají stejné.

Tvářičky jako šunčičky

Očividně se jede v zaběhnutých kolejích a ani kvalitativní poměr povídek se nemění. I tentokrát funguje krátký shot mnohem lépe než dobrodružství na prvních padesáti stranách. Ačkoli Tebo není Moebius, přesto Malý princ a planeta Blaffo šplhá vzhůru. Zábavná karikaturní linka doplňuje úsměvný a prostý děj, který vyčaruje úsměv na nejedné tvářičce.

Čtěte také: Komiksová Wetemaa je běh na dlouhou trať

Stejně jako u první části, i touto potěšíte potomky. Jen ti dospělejší už zde nenajdou Moebia (ale alespoň rozšíří své obzory). Úroveň lehce kolísá, nejedná se však o nic závratného.

Originální název: La Petit Prince #2: La Planète de l’Oiseau de feu
Český název: Malý princ #2: A planeta Ohnivého ptáka
Scénář: Guillaume Dorison, Tebo
Kresba:
Diane Fayolle, Tebo
Překlad: Lucie Šavlíková
Obálka: Diane Fayolle
Počet stran: 56
Vazba: vázaná
Rozměry: 215 x 290 mm
Vydal: Mladá fronta, Praha 2012
Doporučená cena: 219 Kč

Hodnocení: *** (60 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Road trip Malého prince pokračuje v komiksu Planeta Ohnivého ptáka

Hide picture