×
FANZINE.cz

RECENZE: Upíří deníky po deváté. Milostná vášeň přivádí Elenu k šílenství

Román Před půlnocí, další díl úspěšné série Upířích deníků od L. J. Smithové, zavede Elenu na scestí. Nadaná dívka si bude muset vybrat mezi dvěma naprosto odlišnými bratry a navíc ještě bojovat proti silnému nepříteli, který se však nehodlá po minulém nezdaru jen tak vzdát.

Elena pořád nemá v hlavě jasno a neví, kterého z bratrů si vybrat. Zdroj: distributor seriálu

Parta přátel v čele s odvážnou Elenou nedávno vyhnala démonické tvory z Fell´s Church. Než se však dva liškodlaci z městečka stáhli, zanechali po sobě spoustu škod a otázek. Nikdo není tak úplně bez viny a každý si něco nese ze své minulosti, co neřekl nikomu, ani svým nejbližším kamarádům.

Navíc se zlo ve Fell´s Church šíří dál a většina dětí je stále posedlá a sama sobě nebezpečná. K tomu se Damon, poté, co se omylem změnil na člověka, snaží vrátit ke svému upírství. Nehodlá se ale spokojit s nějakým podřízeným a slabým upírem, a tak se musí znovu vydat do Temné dimenze, kde se k němu navíc připlete nevinná Bonnie. Dokážou se přátelé znovu spojit dohromady a zvítězit nad zlem?

Čtěte také: Nový vlkodlak Patricie Briggsové vyrazil na čtivou Štvanici

Americká spisovatelka L. J. Smithová napsala několik úspěšných sérií, ve kterých se mísí tajemno a romantika s napínavými okamžiky.  Tajný kruh o mladé čarodějce Cassie, která se teprve dozvídá o svém osudu a roli v kouzelnickém spolku v městečku New Salem. Nebo Temné vize o krásné Kaitlyn oplývající jasnovideckými schopnostmi, která se dostane do institutu nadaných. Tam však není všechno, jak by mělo být, a dívka se dozvídá o záhadném experimentu, který může ohrozit nejen její život, ale i ostatních studentů.

Spalující touha

Stejně jako v osmém díle Osvobození Elena pořád nemá v hlavně jasno a neví, koho si má z dvou přitažlivých bratrů vybrat. Kniha je protkaná milostnými okamžiky, kdy nenaplněná touha přivádí krásnou dívku ke ztrátě sebekontroly a odvádí ji od jejího cíle. Láska je stěžejním tématem devátého dílu, trápí se nejen Elena, ale i její kamarádka Bonnie. Není taky nouze o potřebné napětí, protože i když byly zlé síly v podobě dvou liščích sourozenců vyhnány z městečka Fell´s Church, pořád po nich zůstala spousta škody a většina dětí je stále posedlá.

Upíří deníky Před půlnocí L. J. Smith (obálka knihy)

Dílo Před půlnocí se odehrává na dvou dějových liniích – jedna v čele s Elenou a druhá s Damonem, který se vydal na vlastní pěst do Temné vize, aby získal znovu své upírství. Ačkoliv se upíří série počtem pokračování pěkně rozrostla, pořád se jedná o napínavý a zajímavý příběh, ke kterému se fanoušci kalifornské spisovatelky rádi vrátí. Cílovou skupinou jsou především mladé čtenářky toužící po napínavém a dech beroucím milostném dobrodružství.

Název originálu: Vampire diaries – The Return
Český název: Upíří deníky – Před půlnocí
Autor: L. J. Smith
Překlad: Lucie Schürerová
Obálka:
Počet stran: 256
Vazba: brožovaná
Rozměry: 115 x 183 mm
Vydal: Fragment, Praha 2012
Doporučená cena: 199 Kč

Hodnocení: ***** (90 %)Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..