Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

RECENZE: V druhém díle série Sukuba démonka roztáčí orál i masturbaci

Olga Buriánková

Olga Buriánková

28. 10. 2012

Sexy sukuba Georgina pracuje ve dne v noci. Kromě služeb v oblíbeném knihkupectví zdatně zvládá i ty pekelné. Život jí komplikuje láska ke smrtelnému spisovateli. Ale třeba jí pomůže kolega inkubus. Ten od ní také potřebuje trochu přátelské výpomoci. Pekelný profi sex vůbec není sranda. 

Sukuba Georgina zjišťuje, že pekelný profi sex vůbec není sranda. Zdroj: výřez ze zahraniční obálky

V sérii úspěšné paranormální romance americké autorky Richelle Mead se vrací veskrze originální hlavní hrdinka. Neodolatelná démonka toužící po skutečném citu. Z jedné strany bytost temnoty, jež dokáže všechny smrtelníky svést jediným pohledem. Z té druhé zranitelná žena s hlavou plnou milovaného muže.

Richelle Mead

Získala tři vysokoškolské diplomy, díky nimž nějaký čas učila sociální studia a angličtinu. Po úspěchu prvního dílu této série Sukuba 1 – Trápení (2011) začala psát na plný úvazek. Následovaly Sukuba 2 – Na vrcholu, Sukuba 3 – Sny, Succubus Heat, Succubus Shadows, Succubus Revealed. Pracuje zároveň i na Vampýrské akademii a Dark Swan.

Sex je život – je život sex?

Pro sukubu Georginu Kincaidovou je sex jediným zdrojem životní síly. Tato skutečnost jí znemožňuje naplněný vztah s milovaným spisovatelem. I když by raději žila obyčejný život zástupkyně vedoucí v knihkupectví, musí pokračovat v démonském snažení. Také se musí pokusit pomoci dávnému příteli inkubovi. To vše při intervencích andělů, upírů, démonů a za stále podivnějšího chování jejích smrtelných přátel. A ke všemu se blíží zpackaná autogramiáda.

FOTO: Richelle_Mead_2_Na_vrcholu

Ne všechno se točí kolem sexu, ale je toho dost

Ve vyprávění o ženě a zároveň pekelné stvůře je mnoho očekávaného i pravého opaku. To dělá z teoreticky dokonalého nástroje zla sympatickou hrdinku. Georgina by měla smrtelníky využívat, kopat za mužstvo démonů. Protože se ale snaží co nejméně zatěžovat svou pekelnou karmu a práci démona vykonává jen s největším sebezapřením, často z nuceného zla vyjde dobro.

Přečtěte si: Narcis v řetězech L. K. Hamiltonové si užívá mučení a bondáž

Co má společného se současnými hrdinkami městské fantasy a paranormálních romancí, je ovládání magie – zejména změny podoby. Odlišuje ji od nich aktivita na špatné straně světla a temnoty. Přestože si poradí, nemává ani chladnou ocelí ani nabitou zbraní. Také zde hraje sexuální napětí velkou roli. Erotika a sex je tím stěžejním, proto není příliš vhodná pro nedospělé čtenáře.

Odlišnosti i podobnost je recept

Co také není stejné, v porovnání se sériemi například Laurel K. Hamiltonové, Patricie Briggsové, Rob Thurmanové, Kim Harrisonové, Kat Richardsonové nebo třeba spisovatelského dua Ilona Andrews, je zcela utajený paranormální svět. V něm částečně působí vnadná sukuba a její nadpřirození přátelé. V něm řeší problémy pravidelně zasahující do toho reálného. Vše je skryté a má to tak zůstat.

Žádnou magickou či jinou bitvu nebo krvavé detaily a násilí ale čtenáři rozhodně čekat nemohou. Georgina musí čelit také stále napjatější sexuální atmosféře mezi ní a její životní láskou. Tentokrát by jejich vztah mohl opravdu narazit kvůli přitažlivému démonovi. Jako mávnutí andělských křídel se však i tímto dílem táhne náznak, že by hrdinčina láska nemusela být tak beznadějná.

Příběh má spád, logiku. Baví a je vidět, že autorka poctivě trénuje. Fotomodelky na obálkách knih této série jsou přitažlivé. Jediné, co kazí dojem, je, že pokaždé pózuje jiná.

Název originálu: Succubus On Top
Český název: Sukuba 2 Na vrcholu
Autorka: Richelle Mead
Překlad: Katrin Chýlová
Obálka: Marek Šebesta
Počet stran: 288
Vazba: brožovaná
Rozměry: 130 x 205 mm
Vydal: Domino, Ostrava 2011
Doporučená cena: 249 Kč

Hodnocení: **** (80 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: V druhém díle série Sukuba démonka roztáčí orál i masturbaci

Hide picture