Menu
FANZINE.cz
Technologie

Redakce Topzine.cz zvolila nejlepší hru měsíce srpna. Stal se jí Deus Ex

Marek Jedinák

Marek Jedinák

15. 9. 2011

Srpen, poslední prázdninový měsíc, byl ve znamení herního půstu. Překvapivě tedy zvítězilo akční RPG Deus Ex: Human Revolution. Přečtěte si názor redaktorů Topzine.cz.

Deus Ex se stal jednou z nejlépe hodnocených her i navzdory průměrné grafice Zdroj: distributor hry

Očima Romana Šeinera

Trošku mě mrzí, že hra je nebývale tuhá, když se chci lokacemi prostřílet, ale to je možná jen můj pocit. Celou hru podlě mě táhne uvěřitelný svět a celkový design. Dost možná by se takle chovala společnost v Americe.

Byl bych rád, kdyby se Deus Ex vydal spíš cestou datadisků než DLC přídavků. Stáhnout si něco, na co nejsou včas preview a recenze, je vážně zajíc v pytli. Klasické datadisky se mnohem lépe kontrolují a finální zážitek je tak nějak kompletní. Asi jako když pijete panáka na ex nebo usrkáváte.

RECENZE: Deus Ex: Human Revolution vám splní přání stát se nadčlověkem

Očima Šimona Koláře

Můžeme sice narazit na tvrzení, že tento titul neměl žádnou výraznější konkurenci, já si ale myslím, že by stejně tak obstál v každém měsíci za několik posledních let. Nesází na přímočarou hratelnost a povrchní příběh, ale jde na věc rafinovaněji.

Zápletka se točí kolem zajímavého tématu, v jehož rámci hra nenápadně podsouvá téměř filozofické otázky. Jejich zodpovězení je pak na samotném hráči.

Nový Deus Ex má ovšem rozhodně co nabídnout i v oblasti samotné hratelnosti. Nevnucuje totiž hráči žádný způsob, jakým se má hra hrát, a lze si ji stejně tak užít při pomalém plíživém postupu hrou, tak i při využití rambo stylu „běž a střílej“.

Hra je pro mě v dnešní době, kdy jsou populární především filmově střižené střílečky sázející na prvoplánovou efektnost, trochu jako zjevení. Je pro mně zároveň testem, zda je o hry, které se tímto směrem nevydávají vůbec, ještě zájem. Dosavadní prodeje ukazují, že ano.

 

Deus Ex dokonale kombinuje prvky FPS a RPG

Očima Radka Grulicha

Deus Ex je jasnou jedničkou, díky skvělému propracovanému příběhu, který má souvislosti v minulých dílech. Díky bohu není nutností je znát, takže i noví hráči nepolíbení touto legendou si přijdou na své. Skvělou vložkou v příběhu je i rozpor, jestli si zachovat lidskost, nebo se stát z větší části strojem.

Menším paradoxem je pak herní styl, který je z větší části o tichém postupu, bohužel dnešní hráči jsou již odchovaní na stylu her jako Call of Duty, a právě tito hráči budou mít problém, protože vývojáři docela urputně tlačí právě k neslyšnému postupu. Jestli je to klad nebo zápor je na každém hráči zvlášť.

Po grafické stránce hra neexceluje například jako Crysis, ale nejedná se ani o žádný propadák. Pokud nejste zarputilý příznivci grafických orgií, bude se vám prostředí líbit a rychle vás vtáhne do hry. Co se týče fyziky, ta zde funguje spíše na pozadí a nijak ji plně nevyužijete. Po stránce zvuku je Deus Ex opravdový skvost od soundtracku až po zvuky zbraní, není si prakticky na co stěžovat.

 

Čtěte také: Zemřela hvězda seriálu Spartacus, herec Andy Whitfield. Bylo mu 39 let

Očima Martina Maška

Deus Ex: Human Revolution se vrací ke kořenům série a hráčům nabízí komplexní zážitek kombinující prvky FPS a RPG. Po vzoru předchůdců nabízí množtví alternativních cest a přístupů k celé hře.

Proto je to hra pro široké hráčské spektrum. Jedinou vadou na kráse by se mohl zdát kratší příběh, ale tento nedostatek vynahradí další DLC, které Adamovo dobrodružství prodlouží i o několik hodin. Celkově však působí Deus Ex: Human Revolution příjemně a ani po grafické stránce nijak neostává. Proto si jistě zaslouží být hrou měsíce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Redakce Topzine.cz zvolila nejlepší hru měsíce srpna. Stal se jí Deus Ex

Hide picture