Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Remake filmu Oldboy zná jméno padoucha. Bude jím Colin Firth

Redakce

Redakce

15. 11. 2011

FOTO: obrázek z filmu OldboyOhlášený americký remake jihokorejského filmu Oldboy už téměř zná své protagonisty. Role padoucha byla nabídnuta vynikajícímu Colinu Firthovi.

FOTO: Colin Firth

Colin Firth vymění roli romantika za roli psychopata , Zdroj: distributor filmu

Spike Lee, který natočil filmy jako Spojenec či 25. hodina, dává dohromady remake jihokorejského snímku Oldboy. Scénář k němu napsal Mark Protosevich.

Hlavní roli by měl ztvárnit Josh Brolin. Jeho protivníkem by neměl být nikdo jiný než oscarový herec Colin Firth, kterému byla nabídnuta role záporného hrdiny Adriana, muže, který je zodpovědný za únos a utrpení hlavního protagonisty. Firth jako vynikající herec by mohl přesně vystihnout sociopatickou a nepříčetnou povahu padoucha, jenž je ale zároveň velice inteligentní a trpělivý.

Původně měl být padouchem v Oldboyi Christian Bale

Oldboy je jihokorejský film, který sleduje nepříznivý osud muže jménem Oh Dae-su. Ten je před svým domem unesen a vězněn v jakémsi pokoji, kde z televize zjistí, že byla jeho žena zavražděna a on je podezřelý z její vraždy. Ve vězení stráví celkem patnáct let, když se jednoho dne z ničeho nic objeví opět na svobodě.

Okamžitě začíná Oh Dae-Su pátrat po svém vězniteli a prahne po pomstě. Když ho s pomocí mladé dívky Mido najde, dojde ale k šokujícímu odhalení.

Remaku se dočká i slavný kultovní horor Evil Dead

Podle slov samotného režiséra Chan-wook Parka je Oldboy především úvahou o pomstě a neskutečné touze, kterou každý zažije, ale málokdo uskuteční.

Oldboy, který vzbudil pozornost v Evropě především kombinací typicky asijského přístupu k zobrazování násilí, ale zároveň ironizujícího nadhledu a zajímavého příběhu, je druhým dílem Parkovy trilogie o pomstě. Dalšími jsou Sympathy for Mr. Vengeance a Nebohá paní pomsta.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Remake filmu Oldboy zná jméno padoucha. Bude jím Colin Firth

Hide picture