Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Remake RoboCopa má hvězdné obsazení. Záporáka si střihne první Batman

Redakce

Redakce

3. 9. 2012

Hugh Laurie (Dr. House) sice od filmu odešel, avšak režisér José Padilha se s tím vypořádal na jedničku. Do jeho role totiž obsadil Michaela Keatona, který si kdysi zahrál Batmana v první velké filmové sérii (před ním to byl ještě Adam West v seriálu ze 60. let).

Z Batmana se stane záporák. Zdroj: distributor filmu

Příští rok by se měl do kin dostat nový RoboCop. Režisér José Padilha (Elitní jednotka) je příslibem kvalitní podívané a herecké obsazení to jen potvrzuje. Vedle Michaela Keatona se dočkáme Samuela L. Jacksona (ten chlápek s páskou přes oko ve všech posledních komiksových filmech od Marvelu) neb Garyho Oldmana (Temný rytíř povstal). Hlavního robo-hrdinu ztvární Joel Kinnaman.

Děj se bude odehrávat v roce 2029 v Detroitu, kde se z obyčejného policisty stane napůl robot bojující za spravedlnost. Přesně tak, jak to všichni známe z předchozích filmů.

Čtěte více: Ve filmu Toy Story 3 namluvil Michael Keaton postavu plastového Kena

O roli Raymonda Sellarse, šéfa společnosti Omnicorp a hlavního záporáka, bylo hodně uchazečů. Po již zmiňovaném neúspěšném vyjednávání s Hugh Lauriem se uvažovalo i nad hvězdami jako Bruce Willis, Mel Gibson nebo bohémský Charlie Sheen.

Padilha si při natáčení užil krušné chvilky. Teď už se však dívá na svět mnohem pozitivněji: „Michael je poslední částí úžasného obsazení, které máme k dispozici pro tento film. Je to jako zasadit na svoje místo poslední dílek puzzle,“ chválí si obsazení Keatona.

Jak se asi vydaří remake známého filmu?

Není žádným tajemstvím, že z natáčení filmu jsou nervózní nejen fanoušci. Po ne moc povedeném Total Recallu se tvůrci bojí stejného konce i u RoboCopa. Zároveň se musí vypořádat s kritikou ke stále častěji se objevujícím remakům.

RoboCop

Akční / Sci-Fi
USA, 2013

Režie: José Padilha
Hrají: Joel Kinnaman, Gary Oldman, Samuel L. Jackson, Abbie Cornish, Michael Keaton, Jay Baruchel, Jackie Earle Haley, Jennifer Ehle, Marianne Jean-Baptiste, Michael Kenneth Williams

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Remake RoboCopa má hvězdné obsazení. Záporáka si střihne první Batman

Hide picture