Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Reportáž z maratonu Hry o trůny: Extrémní účast i přátelská atmosféra

Redakce

Redakce

16. 4. 2012

Obrázek: Hra o trůny!Reportáž!Jak jistě většina fanoušků seriálu Hry o trůny tuší, v sobotu 31. března se odehrálo promítání celé první série včetně dvou premiérových dílů série druhé. Pro ty, kteří nikdy nebyli na podobném maratonu, zde máme reportáž.

Obrázek: Hra o trůny

Hry o trůny je úspěšný seriál. Zdroj: distributor seriálu

Začátek maratonu byl daný na 12:00 a jakožto zodpovědný redaktor jsem tam také v tuto hodinu dorazil. Nicméně jsem si neuvědomil, že přes 300 míst, na něž se spustila registrace, bude obsazených již během jediné hodiny. Stovky dalších návštěvníků se tedy zařadilo do skupiny, která doufala, že se nějaká místa ještě uvolní.

Maraton seriálu Hry o trůny se konal za podpory HBO 31. března v kině Světozor. Jednalo se o promítání všech dílů první série a dvou dílů série druhé.

Proto mě ani nepřekvapila fronta stoupající z kina Světozor až na tramvajovou zastávku před pasáží a ještě dále.

Podívejte se také: OBRAZEM: 17 nových fotografií z druhé řady seriálu Hra o trůny

Nicméně, jak mě již život naučil, jsou případy, kdy se stačí tvářit dostatečně důležitě – a vyhnete se spoustě problémů a čekání. Takže jsem vyrazil podél fronty až do vestibulu kina, kde stačilo oznámit jméno, identifikovat se občanským průkazem či řidičákem, a byl jsem uvnitř.

Díky hojné účasti a dlouhé frontě jsme se začátku dočkali se zpožděním 45 minut, ale ve výsledku tento čas nehrál téměř žádnou roli. V sálu bylo dost znát, že se spousta lidí přišla podívat na seriál podruhé či potřetí; každý s napětím diskutoval zejména o premiérových dílech. Lehkým zklamáním hned ze začátku však byla kvalita videa – sice se promítalo v HD, ale obraz občas poskakoval, a v druhém díle první série se video i zvuk dokonce zasekly úplně.

Obrázek: Hra o trůny

Dračí krev.

Veškeré počáteční chyby však byly zapomenuty a zbytek promítání probíhal v přátelském duchu, kde interakce publika byla více než osvěžující, stejně tak i přístup pořadatelů k divákům. Příjemným překvapením také byla loterie o ceny během přestávek – hrálo se o DVD s první sérií, podepsané od herců, a samozřejmě i o pár reklamních předmětů.

První série (natočená na motivy bestselleru spisovatele George R. R. Martina) sklidila obrovské nadšení ze strany fanoušků a získala i mnohá ocenění od kritiků (konkrétně Zlatý glóbus, Cenu Emmy a mnohá další prestižní ocenění).

Jednalo se dohromady sice o únavných 14 hodin, ty však utekly celkem svižně a rozhodně jste se nenudili. Ještě více celý maraton vyzdvihuje fakt, že se jedná o aktivitu zaměstnanců HBO, nikoliv o samotné vedení. Takže děkujeme, perfektní sice není nic, ale takovýchto akcí je málo a rozhodně stojí za to.

Psali jsme: Režisér Hry o trůny se ujme druhého dílu Thora. I premiéra je stanovena

Přestože se mě pokusili cestou domů okrást a spát jsem šel kolem čtvrté hodiny ráno, na večer se nedá vzpomínat nepříjemně, už jen pro ten pocit, kdy sedíte v sále plném lidí, se kterými máte minimálně jeden zájem společný.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Reportáž z maratonu Hry o trůny: Extrémní účast i přátelská atmosféra

Hide picture