Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Režisér Šestého smyslu se připojil na Facebook a Twitter. Budeme chatovat?

Redakce

Redakce

5. 12. 2011

Šestý smyslSociální sítě Facebook a Twitter mají pravděpodobně nového člena z řady VIP osobností. Je jím režisér filmů Šestý smysl, Vyvolený nebo Znamení, M. Night Shyamalan.

Šestý smysl

Film Šestý smysl měl u diváků velký úspěch                     Zdroj: distributor filmu

Slavný režisér a scenárista M. N. Shyamalan má možná v malíku různé vychytávky v režírování a psaní filmů, co se však týče moderních internetových služeb, je poněkud pozadu. Např. jeho vlastní webové stránky byly založeny teprve před dvěma roky.

Filmoví fanoušci se chtějí složit, aby poslali režiséra Šestého smyslu zpátky do školy

Webovými stránkami to ale nekončí, naopak to teď vypadá, že si Shyamalan rozhodl založit účty na Facebooku a Twitteru. Tato domněnka vyplývá ze sdílení odkazů na jeho účty prostřednictvím Google+ scenáristou Garym Whittem.

Ten láká všechny fanoušky Shyamalanových filmů, aby se stali jeho virtuálními přáteli. Zároveň se také zmiňuje o jejich připravovaném společném filmu One Thousand A. E., jehož premiéra je naplánovaná na červenec roku 2013.

FOTO: m-night-shyamalan

Režisér velkých trháků, ale také velkých propadáků

M.N. Shyamalan pochází z Indie a jeho filmařský talent se u něj projevil již v raném dětství. Ve svých dvaadvaceti letech natočil svůj první film s názvem Modlit se s hněvem (1992), ve kterém ztvárnil hlavní roli. O několik let později následuje film Úplně vzhůru (1998), řešící problematiku smyslu života, smrti a (ne)existence Boha.

Do širšího povědomí veřejnosti vstoupil až díky slavnému duchařskému hororu Šestý smysl (1999). Jednu z ústředních postav si zahrál Bruce Willise, který jako psychiatr řeší případ malého chlapce údajně vidícího duchy zemřelých lidí.

Psychologický thriller Šestý smysl měl u diváků obrovský úspěch, získal sedm nominací na Oscara a stal se druhým nejúspěšnějším filmem roku.

Bruce Willise si zahrál i v režisérově dalším slavném dramatu, Vyvoleném (2000). Zde ztvárnil muže, který jako jediný zázračně přežil tragickou vlakovou nehodu. Thriller Vyvolený byl kritiky a diváky často porovnáván se Šestým smyslem.

TOP 5 největších klišé v hororech. Tak tady originalitu nehledejte

Mnozí ho kvůli slabšímu konci hodnotili jako méně zdařilý. I přesto je film Vyvolený řazen mezi deset nejlepších filmů s tematikou superhrdinů.

Dalším úspěšným snímkem se stal v roce 2002 sci-fi film Znamení. Drama  s Melem Gibsonem v hlavní roli se zabývá záhadnými, po celém světě se objevujícími znameními v polích.

Po Shyamalanových nejúspěšnějších filmech Šestý smysl, Vyvolený a Znamení následuje ještě několik méně známých filmů. Jsou jimi thrillery Vesnice (2004), Žena ve vodě (2006), Stalo se (2008) a Poslední vládce větru (2010).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér Šestého smyslu se připojil na Facebook a Twitter. Budeme chatovat?

Hide picture