×
FANZINE.cz

Režisér Sherlocka Holmese má v plánu natočit šest filmů o Artušovi

FOTO: Král Artuš

FOTO: Král ArtušGuy Ritchie, režisér Sherlocka Holmese, chce vytvořit velkolepý příběh krále Artuše, který by měl být rozvržen do šesti filmů.

FOTO: Král Artuš
Král Artuš. Zdroj: smithart.deviantart.com

Studio se snaží vytvořit film o Artušovi už celá léta, ale zatím to nikam nevedlo. Teď se rozhodlo rovnou pro šest filmů, což by mělo všechny předchozí pokusy vynahradit.

Scénář pro první film napsal Toby Harold, dále se na něm budou podílet i Akiva Goldsman, Tory Tunnell a Lionel Wigram. Jednu z dřívějších verzí scénáře napsal John Hodge. Tato verze byla založena na práci Thomase Malloryho z 15. století. Příběh o Artušovi byl v tomto díle obsažen v osmi knihách.

Brit o Britu

Guy Ritchie se původně chtěl zaměřit na scénář právě podle této dřívější verze, ale nakonec projekt nedopadl. Je ovšem fakt, že Malloryho dílo je v podstatě nejhlavnějším zdrojem pro příběhy o Artušovi, a tak je možné, že i nový scénář bude čerpat právě z tohoto literárního díla.

Tento projekt by mohl skončit velkým úspěchem. Příběhy o Artušovi jsou populární a obsahují mnoho materiálu pro další tvorbu. Je ovšem zajímavé, že studio je ochotné dát Artušovi prostor v šesti filmech, ale nemůže se zavázat k tří-filmové adaptaci Temné věže od Stephena Kinga, kterou chce vytvořit režisér Ron Howard.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..