×
FANZINE.cz

Říjnové knižní novinky sci-fi a hororu – Assassin’s Creed a Star Wars

Andrew Beasleyová: Krotitelé záhad 2 – Zločin v domě hrůzy

Andrew Beasleyová: Krotitelé záhad 2 – Zločin v domě hrůzyPojďte blíž, pojďte blíž a navštivte náš dům hrůzy! Vyděsí vás strašidelní klauni, uvidíte tančící duchy a ocitnete se v zrcadlovém bludišti, ze kterého možná nevede cesta ven. Vše je naprosto bezpečné a neskutečně zábavné… dokud se neztratí malý chlapec. Policie si myslí, že utekl z domu, ale jeho sestra přísahá, že ho unesla příšera. Dokážou ho experti na nadpřirozené zločiny Billy Flint a Charley Steelová najít dřív, než horká stopa vystydne?

Tajemství, nadpřirozeno, zákeřní záporáci i humor v dobrodružné detektivní sérii pro všechny milovníky napětí!

Vydalo nakladatelství Fragment 17. října 2019.

Becky Chambersová: Poutníci 3 – Zpráva o životě vesmířanů

Becky Chambersová: Poutníci 3 - Zpráva o životě vesmířanůPoslední lidé opustili Zemi už před stovkami let. Po vleklém putování prázdnotou byli (většinou) přijati mezi druhy, které se podílejí na správě a chodu galaxie, a po generace trvající cesta flotily Exodus skončila. To je ovšem dávná historie. Dnes je flotila Exodus živoucím pomníkem, místem, odkud mnozí lidé pocházejí, ale málokdo z nich ho na vlastní oči viděl.

Exodané se rádi pyšní svou komunitou a tradicemi — ty však nejsou tak jedinečné, jak si myslí. Mnoho Exodanů odchází do cizích měst nebo kolonií a ti, kteří zůstávají, musejí uvažovat o svém současném i budoucím směřování. Jaký je účel lodi, která již dosáhla svého cíle? Proč zůstávat ve vesmíru, když existují jiné obyvatelné světy? Jaká je cena za udržování pečlivě vyváženého způsobu života — a má smysl v něm pokračovat?

Závěr volného cyklu space oper Poutníci.

Vydalo nakladatelství Host 23. října 2019.

Doherty Gordon: Assassin’s Creed 10 – OdyseaDoherty Gordon: Assassin's Creed 10 - Odysea

Řecko, 5. století před naším letopočtem. Kassandra je žoldačka spartské krve, odsouzená na smrt vlastní rodinou a poslaná do exilu. Nyní se vydává na epickou výpravu, aby se stala legendární hrdinkou – a odhalila pravdu o svém tajuplném původu.

Vydalo nakladatelství Fantom Print na vrbě 23. října 2019.

Kolektiv: Minecraft – Průvodce pro přežití v oceánech

Kolektiv: Minecraft - Průvodce pro přežití v oceánechOficiální Průvodce pro přežití v oceánech vás naučí, jak dýchat pod vodou, najít hodnotnou potopenou kořist a porazit v boji nebezpečné guardiany a další moby skrývající se v hlubinách. Díky spoustě informací a tipů od odborníků přímo z Mojangu jde o nepostradatelnou příručku pro přežití pod vodní hladinou.

Ponořte se do oceánů ve světě Minecraftu!

Vydalo nakladatelství Egmont 28. října 2019.

Jan Kotouč: Centrální impérium 2 – Císař v exilu

Jan Kotouč: Centrální impérium 2 - Císař v exiluOchromené Impérium čelí své největší hrozbě. Bezohledná nepřátelská koalice už předvedla, že se nezastaví před ničím. Nový protektorát počítal s rychlým vítězstvím, kterého nedosáhl.

Daniel Hankerson, potomek vyvražděného vládnoucího rodu, přežil a rozehrává svou životní partii. Jako novopečený císař se ocitá téměř bez prostředků a musí pečlivě volit spojence. Několik strategických částí Impéria, včetně hlavní křižovatky nadsvětelných bran, se ocitlo v rukou nepřátel.

V souboji technologií i prosté lidské taktiky, mechanizovaných pluků a bojových superlodí může císař Daniel I. sázet na jedinou jistotu: pokud zklame, zemře mnohonásobně více lidí, než kolik zahynulo při totální destrukci planety Paskin. Císař musí zemřít.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 30. října 2019.Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..