×
FANZINE.cz

Říjnové sci-fi a horové knižní novinky – Nonstop či Kvazi

Michael Bronec: Tři Kapitáni 3 – Korzárská čtverylkaMichael Bronec: Tři Kapitáni 3 – Korzárská čtverylka

Trojice kapitánů se rozdělila. Arnošt Kodex zůstává na Zemi, kde řeší problémy vládce Republiky a nenápadně podporuje své druhy vyslané za tajnými úkoly. Astrobiologa Fixe jsme na konci 2. dílu opustili v prekérní situaci, kdy kosmická loď Pegas zmizela při výbuchu v docích. Poradí si jeho posádka na Třetí přestupní?

Vyjednavač Petr Askorta pátrá po pravém pokladu spolu s korzáry. Jeho situace se brzy zkomplikuje; na palubě korzárské lodi Srdce se jej kdosi pokusí zabít. Tlak na něj i „tvůrce kapitánů“ Ramiréze neustále vzrůstá. Nevypukne vzpoura? Dožijí se oba zdárně příletu Srdce na místo určení? Příběh z časů, kdy zas budou muži silní a ženy krásné…

Vázaný svazek.

Vydalo nakladatelství Straky na vrbě 2. října 2018.

Stanislaw Lem: Nepřemožitelný

Stanislaw Lem: NepřemožitelnýJsou planety, od nichž by se měl člověk držet dál. Hvězdolet Nepřemožitelný, vedený veteránem kosmických letů Horpachem a jeho zástupcem Rohanem, přistává na neznámé planetě, kde má za úkol vypátrat ztracenou sesterskou loď Kondor.

Průzkum planety ale nabere nečekaný směr, když je posádka napadena záhadným organismem v podobě černého mraku, s nímž si nedokážou poradit ani nejmodernější lidské stroje. Následkem útoků navíc astronauti přicházejí o rozum, a tak se celá mise ocitá v ohrožení…

Vydalo nakladatelství Plus 8. října 2018.

Marie Lu: Batman – NáměsíčniceMarie Lu: Batman -Náměsíčnice

V Gothamu umírají lidé. Město terorizují Náměsíčníci a významné obyvatele loví bezpečnostní systémy, které se obrátily proti nim. Dalším na seznamu je Bruce Wayne, dědic technologického impéria, jenž je ale po potyčce s policií uvězněn v neblaze proslulém vězení. Tam potká Madeleine, která toho ví o Náměsíčnících až příliš. Je dívka jedinou nadějí na záchranu, nebo se stane zhoubou celého Gothamu?

Druhý díl úspěšné série o mládí superhrdinů! Bruce Wayne v příběhu od autorky fantasy trilogie Legenda.

Vydalo nakladatelství CooBoo 8. října 2018.1 Komentář Říjnové sci-fi a horové knižní novinky – Nonstop či Kvazi

  1. Proč se o knize Nonstop píše jako o novince? Mám tu knihu doma od 1989 a to už bylo druhé vydání (první bylo 1979).

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..