×
FANZINE.cz

Říjnové sci-fi a horové knižní novinky – Nonstop či Kvazi

S. J. Kincaidová: Diabolik 2 – Krvavé Impérium

S. J. Kincaidová: Diabolik 2 - Krvavé impériumNový Imperátor Tyrus usedl na trůn a s Nemesis po boku chystá velké změny. Galaktická šlechta se však nehodlá vzdát starých pořádků a rozehrává hru plnou intrik a lží. Tyruse čeká těžký boj, v němž ho Nemesis chce za každou cenu chránit. Jenže nová císařovna už není tím nemilosrdným strojem na zabíjení. Teď je Nemesis člověkem s city a emocemi. Co když ale činy, které dokazují její lidskost, povedou ke skutkům, které lidské nejsou?

Strhující pokračování oceňovaného bestselleru Diabolik.

Vydalo nakladatelství CooBoo 11. října 2018.

Sergej Lukjaněnko: KvaziSergej Lukjaněnko: Kvazi

Zombie apokalypsa nakonec neznamenala konec světa. Nenávratně však pokřivila jeho tvář. Lidstvo přežilo, ale jeho životní prostor se zmenšil. Města se změnila v pevnosti, za jejichž betonovými hradbami číhá smrt.

Rozsáhlé oblasti zůstávají zamořené „povstanci“, krvelačnými netvory, bažícími po mase živých. A stále větší úlohu hraje také nový druh živých mrtvých, kterým se říká kvazi. Nejedná se o žádné tupé, zabijácké stvůry – kvazi jsou silní, houževnatí, ale hlavně inteligentní, se všemi vzpomínkami ze svého předchozího života.

Kapitán Denis Simonov z moskevské policie, který během katastrofy přišel o ženu a syna, nemá kvazi vůbec rád. A povstance už vůbec ne. Při své práci dává před plastovými pouty přednost mačetě. Když s ním jeho nadřízeným dojde trpělivost, přidělí mu nového parťáka – starého (a mrtvého) policistu.

Vydalo nakladatelství Argo 15. října 2018.

Robert Fabian: Valkýry

Robert Fabian: Valkýry„Z oblohy padali lidé. Hořeli. Pořád se mi to vrací. Pořád.“

Svět končí. Pro lidi. Pro vás.

Jednou je to rychlé a neodvratné, podruhé pomalé a vleklé. Ale ať vám zbývá posledních devět hodin, nebo dny a týdny — případně celá beznadějná věčnost –, obvykle je tu něco, co jste nedokončili. Nesplatili dluh. Nedodělali práci. Anebo se nepomstili. A tohle je přesně ten případ. Cesta pomsty.

Vydalo nakladatelství Straka na vrbě 16. října 2018.1 Komentář Říjnové sci-fi a horové knižní novinky – Nonstop či Kvazi

  1. Proč se o knize Nonstop píše jako o novince? Mám tu knihu doma od 1989 a to už bylo druhé vydání (první bylo 1979).

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..