Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Román Stephena Kinga Závan klíčovou dírkou vyšel už i v českém překladu

Marek Hofman

Marek Hofman

29. 5. 2013

Stephen King: The Wind Through the Keyhole (priorita)Série Temná věž, žánrově spadající na pomezí fantasy a hororu, skončila sedmým dílem. Ten dopsal americký spisovatel Stephen King v roce 2004. Loni však vyšla nová kniha řadící se mezi čtvrtou a pátou část ságy. Její český překlad vychází v dnešních dnech.

Zprvu uzavřená série se dočkala nového dílu. Zdroj: BETA

Zprvu uzavřená série se dočkala nového dílu. Zdroj: BETA

Román vychází pod názvem Závan klíčovou dírkou. O překlad se postarala Linda Bartošková, která do českého jazyka převedla i všechny ostatní díly série Temná věž.

Děj nové knihy čtenáře zavede mezi čtvrtou a pátou část sedmidílné ságy.  Příběh tedy navazuje na události popsané na konci románu Čaroděj a sklo, kdy Roland a jeho přátelé opustili Smaragdový Hrad. Osudy hrdinů rozvádí až do začátku knihy Vlci z Cally.

Vznikne film na motivy Temné věže? Poslední zprávy jsou z prosince

Fanoušci cyklu se opět setkají s Rolandem z Gileadu a dalšími hrdiny, k nimž patří  Eddie, Susanna, Jake a Och. Skupinu při jejím putování po stezce Paprsku zastihuje nečekaná a prudká bouře. Kvůli ní se musí uchýlit do úkrytu, kde ji hodlají přečkat. Pro ukrácení Stephen King: Závan klíčovou dírkou (malá obálka)času Roland vypráví společníkům příběh z mládí.

Popisuje událost, kdy jej otec posílá na vzdálenou farmu, kde má vyřešit vraždu obestřenou tajemstvím. Na místě mladý pistolník nachází hotová jatka. Všude spousta krve a lidských i zvířecích stop. Zabíjení přežil jediný svědek, malý chlapec Bill Streeter.

Temnou věž začal Stephen King psát v roce 1982, kdy světlo světa spatřil Pistolník. Přestože série je ukončená, King se k ní s oblibou vrací – ať už povídkou Sestřičky z Elurie nebo grafickými romány, které spisovatelovo opus magnum rozšiřují.

Název: Závan klíčovou dírkou; autor: Stephen King; Počet stran: 248; Vydává: BETA – Dobrovský; doporučená cena: 269 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Román Stephena Kinga Závan klíčovou dírkou vyšel už i v českém překladu

Hide picture