Menu
FANZINE.cz
Literatura

Rowlingová neodolala. V příbězích o Harrym Potterovi bude pokračovat

Marek Hofman

Marek Hofman

1. 4. 2012

Britská spisovatelka J. K. Rowlingová učinila rozhodnutí. Harryho Pottera se vzdát nemíní. V plánu má prozatím tři nové díly. Na prvním z nich už začala pracovat.

Zfilmování příběhu dospělého Pottera zatím zůstává otázkou., Zdroj: distributor filmu

Přestože se Joanne K. Rowlingová dušovala, že s příběhem Harryho Pottera je navždy konec, své rozhodnutí změnila. Fanoušci, kteří již přestali v návrat populárního kouzelníka věřit, se nyní mohou opět radovat. „U čtenářů je Harry stále oblíbený,“ vyjádřila se Rowlingová. „ Ani za dobu, která uplynula od vydání Relikvie smrti, se někteří nedokázali smířit s absolutním koncem.“

Autorčina slova ostatně potvrzují také samotní fandové. Spousta z nich se jala vytvářet nová pokračování svých milovaných hrdinů.

Čtěte také: Harry Potter se stává mýtem. Nových pokračování se ujmou fanoušci

„Prozatím hodlám napsat tři knihy. Popíšu v nich Harryho cestu za kariérou bystrozora, svatbu s Ginny Weasleyovou, a možná dokonce narození jejich prvního syna,“ prozradila britská spisovatelka několik informací o plánované trilogii. Romány však nebudou tak soudržné jako vyprávění o Potterově studiu v Bradavicích, kdy každý díl bezprostředně navazoval na druhý. Jak z autorčiných slov vyplývá, může mezi nimi uplynout i pár let.

Kdy se nového Pottera dočkáme?

Rowlingová dále sdělila, že psát bude do doby, než brýlatý čaroděj čtenáře omrzí. Také upřesnila, jak by s největší pravděpodobností měly nové romány s Harrym vypadat. „Dlouho jsem uvažovala o detektivce a nakonec jsem si řekla, proč ne. Bystrozorové jsou v kouzelnickém světě obdobou našich policistů a vyšetřovatelů. Navíc Harry potřebuje po Voldemortově smrti jiného protivníka,“ vysvětlila Rowlingová.

Odpovědi na spoustu otázek, které si čtenáři kladli po přečtení poslední kapitoly nazvané O 19 let později, tak získají už brzy. A to přesně za rok, 1. dubna 2013.

Apríl

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rowlingová neodolala. V příbězích o Harrym Potterovi bude pokračovat

Hide picture