×
FANZINE.cz

Rozebrali jsme minutový trailer ke Star Treku 2. Kdo bude záporák?

FOTO: Slavná dvojice hrdinů opět v akci: Spock a kapitán KirkJe tomu pár dní, kdy se konečně po odmlce ozval J.J. Abrams s minutovým sestřihem pokračování Star Treku z roku 2009. Rozhodně se máme na co těšit.

video

Velká část hlavních postav zůstává zachovaná z předchozího filmu – tedy kapitán James T. Kirk, kterého ztvárnil znovu Chris Pine, a také Spock, jehož hraje Zachary Quinto. Děj se bude odehrávat po návratu posádky lodi USS Enterprise na Zemi a  hlavní problém bude spočívat v objevení zbraní hromadného ničení a celkové krize našeho světa.

Nyní se bavme o novém záporákovi, kterým se stane Benedict Cumberbatch. Pro připomínku má tento britský herec na kontě filmy jako Hawking, Nezlomná vůle a v neposlední řadě také roli slavného Sherlocka Holmese. Uvidíme tedy, jak se přenese z role detektivního klaďase na místo ničitele světa. Avšak samotná Cumberbatchova identita jakožto padoucha stále není úplně jasná. Padlo pouze pár domněnek, že by mohlo jít o někoho podobného, jako byl Khan (viz Star Trek II: Khanův hněv).

Přečtěte si také více informací o natáčení druhého dílu Star Treku

Na videu si lze všimnout dvou novinek. Všichni hrdinové se ve většině scén objevují v běžném civilním oblečení, což je změna oproti předchozímu filmu. Bude to mít nějaké konkrétní odůvodnění?

Druhou novinkou je potvrzení spekulací ohledně herečky Alice Eve a její role v pokračování Star Treku. Měla by představovat Kirkovu lásku Carol Marcus.

Spock a kapitán Kirk se již brzy vrátí. Zdroj: Bontonfilm

V sestřihu si můžeme všimnout, že se bude jednat o opravdu velkolepý boj na Zemi, z velké části mezi Spockem a zřejmě Khanem. Otázkou zůstává, v jak velkém rozsahu bude bitva pokračovat a kdo všechno z posádky se probojuje až na samotný konec filmu.

Pro všechny nedočkavce: na klasický, delší trailer už si nepočkáme příliš dlouho dobu – konkrétně do pondělí 17. prosince.

Star Trek: Do temnoty (Star Trek Into Darkness)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční
USA, 2013

Režie: J.J. Abrams
Hrají: Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Simon Pegg, Anton Yelchin, Karl Urban, John Cho, Alice Eve, Peter Weller, Tom Archdeacon, Édgar Ramírez, Benedict Cumberbatch, Noel Clarke, Nazneen Contractor, Bruce Greenwood

Premiéra v ČR: 6. června 2013

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..