Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

S ubývajícími fanoušky Harryho Pottera roste počet sov bez domova

Marek Hofman

Marek Hofman

21. 5. 2012

Takzvaných potteromaniaků ubývá. Knihy mají přečtené, filmy jsou dotočeny. Zatímco v době, kdy Harry Potter slavil titul obrovský hit, nakupovali ochočené sovy, nyní se jich zbavují.

Řada fanoušků toužila po vlastní Hedvice. Zdroj: distributor filmu

Všechno jednou skončí. S dopsáním a dokončením série o Harrym Potterovi ubylo také fanatických fanoušků, kteří neváhali ani s koupí sovího mazlíčka. Každý chtěl vlastní Hedviku. Po čase však zjišťují, že sova není ideální zvířecí společník. K rozesílání pošty se ve skutečnosti příliš nehodí. Vývržky, jež produkují, také zrovna vábně nevoní. Cena za ptačí klec či voliéru také není zanedbatelná. Mnoho majitelů se proto těchto nočních dravců zbavuje.

Věděli jste, že …?
Harryho sova Hedvika dostala své jméno podle německé světice. Ta se po smrti stala patronkou cisterciáckého řádu, který se staral o sirotky. Není tedy divu, že J. K. Rowlingové přišlo toto jméno příhodné.

Nárůst nechtěných sov zaznamenala i záchranná ornitologická stanice v severním Walesu. „Před uvedením filmů o Harrym Potterovi jsme měli na stanici šest sov. Teď, když filmová sága skončila, se staráme o téměř stovku jedinců,“ uvedla Pam Toothill z Waleského Sovího centra.

Nepřehlédněte další zajímavosti okolo Harryho Pottera

Horší osud navíc podle ní čeká ptáky, které jejich dřívější páníčkové vypustili do volné přírody. Sova, která několik let žila v kleci a pravidelně dostávala krmení, není schopná v divočině přežít.

Podobné situace nastaly i dříve. Zájem o flekatá štěňata vzbudil film 101 dalmatinů. V době, kdy letěly Želvy Ninja, přibylo ve Velké Británii množství želv, ponechaných u řek či jezer nebo spláchnutých do záchodů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

S ubývajícími fanoušky Harryho Pottera roste počet sov bez domova

Hide picture