×
FANZINE.cz

Sapkowského povídky o zaklínači vyjdou v srpnu jako audiokniha

Zaklínač (priorita)Prodejce audioknih Audiotéka.cz chystá na srpen audio verzi povídek ze sbírky Poslední přání. Jde o šestici příběhů, v nichž hlavní roli hraje zaklínač Geralt. Autorem předlohy je polský spisovatel Andrzej Sapkowski.

Zatím je v plánu šest audio povídek o zaklínači Geraltovi. Zdroj: distributor PC hry
Zatím je v plánu šest audio povídek o zaklínači Geraltovi. Zdroj: distributor PC hry

Fantasy sága o zaklínači patří k nejoblíbenějším a nejčtenějším fantastickým knihám. Jejím autorem je polský spisovatel Andrzej Sapkowski. Samotná série čítá pět románů – Krev elfů, Čas opovržení, Křest ohněm, Věž vlaštovky a Paní jezera – a dvě sbírky povídek, které příběh doplňují.

Právě povídky z knihy Poslední přání se dočkaly české audio verze. Budou vycházet postupně jako jednotlivé audioknihy. První dvě s názvy Zaklínač a Zrnko pravdy vyjdou 21. srpna. Zbylé jsou naplánovány na září a říjen.

Poslechněte si i ukázku z rozhlasové verze Zaklínače

„Naším záměrem je vytvořit v podstatě film bez obrazu. V celé šestidílné sérii pracujeme s desítkami herců, původní hudbou i zvukovými efekty,“ prozradil Břetislav Hanzel z Audiotéky.

audiokniha Zaklínač - obal

Originální Sapkowského text by měl zůstat bez výraznějších zásahů.  „V 99 procentech se držíme původního textu, tak jak jej pan Sapkowski geniálně napsal. Škrty se týkají jen minima věcí, které při audio interpretaci prostě nedávají smysl,“ doplňuje režisér audioknih Jakub Tabery.

Úlohu vypravěče zaujal herec Jiří Plachý. V hlavní roli bělovlasého zabijáka nestvůr Geralta z Rivie se představí Jiří Dvořák.

Od doby, kdy vyšel první příběh o zaklínači, se ze ságy polského spisovatele fantastiky Andrzeje Sapkowského stal kult. K jeho rozšíření napomohly také televizní a filmové zpracování a úspěšná počítačová hra.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..