Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Skladatel hudby X-Men 2 Ottman: Fanoušci Supermana mi posílali výhrůžky

Martin Peška

Martin Peška

2. 7. 2011

FOTO: John OttmanKalifornský rodák, skladatel filmové hudby, střihač a režisér, John Ottman tvrdí, že mu fanoušci filmu Superman posílali výhrůžky. Řekl to na besedě s fanoušky v Chotěboři na havlíčkobrodsku, kde aktuálně probíhá Festival fantazie.

FOTO: John Ottman

John Ottman přijel na Festival fantazie s dobrou náladou, Foto: Martin Peška, Topzine.cz

Důvodem byla neochota fanoušků smířit se s tím, že by měl dělat hudbu k filmu Superman se vrací někdo jiný než John Williams, který stojí za soundtrackem z roku 1978.

„Dostával jsem už výhružky od fanoušků, proč zrovna já mám dělat hudbu k tomuhle filmu. Superman byl jeden z mých nejoblíbenějších filmů, takže jsem na naši práci nahlížel téměř s náboženským přístupem. Byl jsem na tom psychicky špatně, ale nakonec jsem zapomněl na všechny ty dopisy, co jsem dostával. A fanouškům se má hudba nakonec líbila, takže jsem byl spokojený,“ zavzpomínal si Ottman v chotěbořském kině.

Čtěte také: Exkluzivní rozhovor Oldřicha Mánerta s Johnem Ottmanem

John Ottman, který 6. července oslaví své 47. narozeniny, prozradil, že nyní pracuje na hudbě i střihu pro film Jack the Giant Killer režiséra a producenta Bryana Singera. Ačkoliv půjde prý svým způsobem o remake stejnojmenného filmu z roku 1962, nebude původní verzi téměř vůbec připomínat. Ani hudba z původního filmu tak určitě nebude využita.

Film prý vzniká pomocí stejných technologií, jako byly použité u vzniku filmu Avatar. Právě nad těmito technologiemi si Ottman povzdechl: „Je to jako noční můra, protože ten film se musí stříhat asi sedmkrát. Dělám k tomu filmu střih, ačkoliv tomu říkám střihačské vězení. Prosím Bryana, ať už mi to nedělá.“

S Bryanem Singerem spolupracuje Ottman už okolo 20 let. Přesto, že má režisér pověst tyrana, host Festivalu fantazie se s problémy nesetkal. Řekl, že by odešel. Současně ale potvrdil, že problémy na natáčení byly, řekl: „Bývalo to. Ale už se to uklidnilo.“
John Ottman se stal hostem 16. ročníku Festivalu fantazie v sobotu 2. července. Festival v Chotěboři na Vysočině pokračuje až do neděle 10. července.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Skladatel hudby X-Men 2 Ottman: Fanoušci Supermana mi posílali výhrůžky

Hide picture