×
FANZINE.cz

Srpnové knižní novinky sci-fi a hororu – Star Wars, Heinlein, Wels, King

Vincent Perriot: Negalyod – Božský had

Vincent Perriot: Negalyod - Božský hadSvět protínaný obřím potrubím a obydlený dinosaury, létající města… a všudypřítomná „síť“, která ovládá všechno a všechny. Mladý pouštní pastýř, kterému vybijí celé stádo, odejde do města hledat pomstu… jenže vzpoura a revoluce vás vždy nedovedou tam, kam jste se dostat chtěli.

Postapokalyptická sci-fi, ve které někdo vidí splynutí Dinotopie s Mad Maxem a jiný zase úchvatnou výtvarnou poctu Moebiovi, přináší uzavřený příběh, který si užije každý milovník sci-fi.

Vydalo nakladatelství Argo 23. srpna 2021.

Lauren Beukes: AfterlandLauren Beukes: Afterland

Tři roky poté, co globální pandemie zahubila devadesát devět procent mužů na zemi, se matka se synem ocitají na útěku.

Všechno, co Cole na světě zbylo, je její chlapec, Miles. Jelikož jsou muži nyní ceněnou komoditou, musí Cole pro jeho bezpečí porušit nové, v rychlosti sepsané zákony a nechat svou vlastní sestru zemřít.

Vše, co Milesovi na světě zbylo, je jeho matka. Bude ale jeden člověk stačit na to, aby ho ochránil před mnoha, kteří jsou schopni zabíjet, aby se zmocnili živého chlapce?

Cole s Milesem vyrážejí společně na cestu přes proměněnou, nehostinnou zemi ke svobodě, které možná nikdy nedosáhnou. A když je Coleina sestra vystopuje, budou se muset rozhodnout, komu věřit – a co v tomto nepředstavitelně novém světě opravdu znamená loajalita. Afterland je poutavý a dlouho očekávaný nový thriller od autorky bestselleru The Shining Girls a oceňovaného románu Zoo City.

Vydalo nakladatelství Fobos 23. srpna 2021.

Marc-Uwe Kling: QualityLand

Marc-Uwe Kling: QualityLandVítejte v QualityLandu, v zemi blízké budoucnosti! Vše tu funguje hladce: Automatizovaná služba vám dohodí dokonalého partnera a spolehlivé algoritmy společnosti TheShop vědí, co přesně chcete, ještě předtím, než si to vyberete. Ale i v QualityLandu se najdou vadné kousky – dron se strachem z létání nebo bojový robot trpící posttraumatickou stresovou poruchou. A ty všechny má šrotovník Peter Nezaměstnaný nechat zničit. Co když se ale vzepře systému?

Čtou Martin Písařík a Lucie Štěpánková.

Audiokniha.

Vydalo nakladatelství XYZ 24. srpna 2021.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..