Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Star Wars ve 3D bude pro úplně novou generaci fanoušků, říká Anakin

Martin Peška

Martin Peška

17. 1. 2012

FOTO: Jake Lloyd jako Anakin Skywalker ve filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozbaFilm Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba, který se dočká v českých kinech premiéry ve 3D verzi, by měl podle představitele postavy Anakina Skywalkera získat novou generaci fanoušků.

„Maximálně věřím v to, že v postprodukci udělají z Lucasova filmu něco bezkonkurenčního a velmi zábavného pro úplně novou generaci fanoušků,“ řekl o 3D předělávce ságy Hvězdných válek Jake Lloyd, který jako dítě ztvárnil Anakina Skywalkera (Dartha Vadera zamlada).

„Myslím, že je to docela dobrý počin pro Lucasův film,“ prohlásil Lloyd, který letos na jaře oslaví své 23. narozeniny.

Jako herec se neprosadil

Llod se od doby, kdy se divákům Hvězdných válek představil po boku Liama Neesona, Ewana McGregora či Natalie Portman v roli Anakina Skywalera, téměř vůbec na filmovém plátně a ani v televizi neobjevuje.

Podívejte se také na chyby ve filmu Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba

Od uvedení filmu Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba se věnoval především dabingu postavy Dartha Vadera ve videohrách. Nakonec si založil produkční společnost v Indianapolis, nadále působí jako dabér a aktuálně pracuje na střihu svého celovečerního dokumentárního filmu.

FOTO: Jake Lloyd

Lloydovou vášní jsou videohry. Jeho nejoblíbenější hrou z dětství je známý „modrý ježek“ Sonic the Hedgehog na Segu Genesis.

„Začal jsem chodit do školy. Chtěl zkusit na chvíli něco jiného,“ odpovídá Lloyd na otázku, proč už ho nevídáme jako herce a dodává: „Opravdu si užívám být za kamerou a nebýt slavný.“

Anakin mezi fanoušky

Ačkoliv od jeho slavné herecké role uplynulo 13 let, stále do jisté míry žije postavou Anakina Skywalkera, když navštěvuje nejrůznější fanouškovská setkání. Většinou navštěvuje menší cony a festivaly. Například v loňském roce zavítal i do Evropy. Jako host se účastnil francouzského conu s názvem Generace Star Wars a sci-fi pořádaného občanským sdružením Dědicové sil v městečku Cusset, v němž žije 13 tisíc obyvatel.

Připomeňte si také rozhovor s Jakem 10 let od premiéry Star Wars: Skrytá hrozba

Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba

Režie: George Lucas

Hrají: Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman, Jake Lloyd, Pernilla August, Ian McDiarmid, Oliver Ford Davies, Hugh Quarshie, Anthony Daniels, Ahmed Best, Frank Oz, Terence Stamp, Brian Blessed, Ray Park, Celia Imrie, Samuel L. Jackson, Dominic West, Sofia Coppola, Keira Knightley, Bronagh Gallagher, Roman Coppola, Warwick Davis, Ben Burtt, Lindsay Duncan, Greg Proops, Benedict Freitag, Peter Serafinowicz, Ralph Brown, David Bowers

Premiéra ve 3D: 9. 2. 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Star Wars ve 3D bude pro úplně novou generaci fanoušků, říká Anakin

Hide picture