Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Superhrdina ze Seattlu skončil v poutech. Nepomohly mu ani superschopnosti

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

13. 10. 2011

FOTO: Phoenix JonesPhoenix Jones je samozvaný hrdina z předměstí Seattlu. Za poslední roky se proslavil nejen mezi tamějšími obyvateli, ale i policisty, kteří nad ním už drahnou chvíli přivírali oči. Včera však spadla klec – kvůli důkaznímu videu skončil bojovník v cele.

Samozvaný superhrdina Phoenix Jones Zdroj: facebook

Třiadvacetiletý superhrdina, občanským jménem Benjamin John Francis Fodor, je známý svou černou maskou se zlatými prvky a oblekem imitujícím svaly. Tajemstvím jeho tajné supersíly není však nic jiného než pepřový sprej. Ten užíval nejčastěji proto, aby zabránil pouličnímu násilí. Někteří však tvrdí, že pro své jednání neměl v mnoha případech sebemenší důvod, a tudíž ani právo.

„To, že má na sobě kostým, z něj nedělá speciální případ, který by přesahoval právo. Nikdo nemůže jen tak chodit kolem a napadat lidi pepřákem, i když nabude dojmu, že je na obzoru násilí,“ uvedl detektiv Mark Jamieson.

Čtěte také: Superhrdinové existují! O bezpečnost Anglie se stará Temný Sparťan

V posledním případu, který byl nahrán i na video, je totiž zcela zřetelně viděn Phoenix Jones s pepřovým sprejem v ruce, jak se svým společníkem známým jako Ghost zamířili ke skupince lidí, se kterou rozpoutali rvačku. Právě to byl hlavní důvod pro superhrdinovo zatčení. Policie nenašla důkazy, že by rvačka byla vyprovokována skupinkou.

„Rozhodli se Phoenixe Jonese zastavit, ačkoli nedělá nic nezákonného,“ řekl superhrdinův samozvaný mluvčí, Peter Tangen. Policie má však dostatek záznamů, které svědčí o Jonesových aktivitách, i zvyšující se počet hlášení, kdy si obyvatelé stěžovali, že je ohrožoval pepřovým sprejem. Policie už několikrát Jonese upozornila na jeho nevhodné chování, on však neuposlechl. Soudní slyšení proběhne tento čtvrtek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Superhrdina ze Seattlu skončil v poutech. Nepomohly mu ani superschopnosti

Hide picture