Menu
FANZINE.cz
Literatura

Tandem Vrbenská a JWP ukáže, co se i slavným spisovatelům nepovedlo

Martin Peška

Martin Peška

27. 1. 2012

FOTO: Františka VrbenskáČeští spisovatelé fantastiky Jiří W. Procházka (JWP) a Františka Vrbenská se chystají opět mezi fanoušky. Tentokrát se jejich společná diskuze uskuteční začátkem února na festivalu fantastiky a her PragoFFest v pražských Hájích.

FOTO: Františka Vrbenská

Foto: Martin Peška, FANZINE.cz

„Budeme debatovat o způsobech, kterými se dají vystavět základní prvky příběhu, tj. svět, v němž se odehrává, a hrdina či ústřední postavy, které si v autorem zbudovaných kulisách zahrají,“ prozradila Františka Vrbenská redakci FANZINE.cz zamýšlený program.

Informace k festivalu PragoFFest:
Datum: čtvrtek 2. – neděle 5. února
Místo: Modrá škola (Kupeckého 576, Praha 11 – Háje)
Vstupné: od 80 korun
Sledujte také: speciál FANZINE.cz k příležitosti PragoFFestu 2012

Jiří W. Procházka, který stále pracuje na 27. dílu dobrodružství literárního hrdiny Johna Francise Kováře (zkráceně JFK), bude společně se svou kolegyní diskutovat s fanoušky literární fantastiky o povedených i nepovedených tvůrčích momentech slavných spisovatelů či filmařů.

Podívejte se také na videozáznam ze křtu JFK 18 – Naganty a vlčí máky

„Každý spisovatel je bohem, který má moc vytvořit celý vesmír, pokud se mu zachce – a má na to schopnosti. Představivost je nejmocnější nástroj, nestačí však. Předvedeme, co všechno se dá při troše dobré vůle zkazit, a co nepovedlo i slavným spisovatelům (nebo filmařům). Zkrátka, budeme polemizovat o nádheře a úskalích tvorby,“ dodala spisovatelka, která právě rozepsala novelu z americké sedmileté války.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tandem Vrbenská a JWP ukáže, co se i slavným spisovatelům nepovedlo

Hide picture