Menu
FANZINE.cz
Fantasy seriály

5 věcí, kterých se ve Hře o trůny nemůžeme dočkat. Zima se blíží

Matouš Márai

Matouš Márai

24. 3. 2013

FOTO: Hra o trůny, 3. série, 2. trailer

Rok jsme netrpělivě čekali na pokračování veleúspěšné série Hra o trůny od George R. R. Martina. Konečně jsme se dočkali. Westeros je pohlcován zimou ze severu, ohněm přicházejícím od moře a válkou ničící jeho střed. Na co se můžeme těšit ve třetí sérii?

video
play-sharp-fill

Před dvěma lety se knižní série Píseň ledu a ohně dočkala své seriálové premiéry. První a druhá série mapovaly události prvních dvou knih. Třetí kniha Bouře mečů se svými téměř čtrnácti sty stránkami bude rozdělena mezi dvě televizní sezóny.

Pokud vás napadlo, že první polovina by snad mohla být slabší, okamžitě tu myšlenku zahoďte. Již nyní víme, že těšit se je skutečně na co. Nepochybujeme, že se nemůžete dočkat již nyní, přesto vám přinášíme dalších pět důvodů, proč se těšit ještě více.

1. Více epizod

Deset epizod za rok čekání je přece jen trochu málo. Za dva měsíce, kdy seriál zase půjde k ledu, se mnoho fanoušků přiměje navštívit knihovnu, aby se dozvěděli, co dál.

Není se čemu divit. Armáda bílých chodců je na pochodu, draci rostou a Joffrey sedí na trůnu, dle našeho vkusu, už přece jen moc dlouho. HBO tentokrát přináší dvě epizody navíc a my máme téměř na tři měsíce o zábavu postaráno.

2. Více magie

Pamatujete si ještě, jak si v první sérii mnozí dělali starosti z tvorů za Zdí a draků asi tolik, jako z magických skřítků a jednorožců? Ta doba brzy pomine. Draci rostou, Bílí chodci kráčejí ke Zdi a dámy v červeném mají sakra divné děti. Magie se probouzí a s ní i zkáza Westerosu. Zatím jenom nikdo neví, kdo bude mít poslední slovo. Jestli tedy ještě zbude někdo, kdo bude schopen mluvit.

FOTO: Hra o trůny, 3. série, 2. trailer

Draci už nebudou jen vrabci v klíckách. Zdroj: Youtube

3. Soustředěné epizody

Pokud vám přišlo, že Hra o trůny má příliš mnoho charakterů a je obtížné správně je  zařadit, pak vězte, že knižní předloha jich má mnohem více. V důsledku toho se pak stává, že z celé epizody každá postava dostala svých pět minut slávy a dohromady se toho zase tolik nestalo.

V třetí sérii se počet hlavních osob ještě rozroste, nezoufejte však. Jednotlivé díly by nyní měly být více cílené a soustředit se na konkrétní události. Ve stejném duchu byla například natáčena epizoda Blackwaters, jejíž scénář psal autor knižní série George R. R. Martin.

4. Povstání Divokých lidí

U nových postav ještě zůstaneme. Pravděpodobně největším hereckým očekáváním je představení Krále za Zdí – Mance Rydera. Bude jím Ciarán Hinds, známý ze seriálu Řím nebo z filmu John Carter: Mezi dvěma světy.

Svérázný Ir přinese nový pohled na hodnou Noční hlídku a Zlé divochy. Z představy malé skupiny neandrtálců se vyklube početná armáda nezávislých. Mimochodem kdo říká, že Bílí Chodci pochodují přímo na Zeď?

Mance_Ryder_265

Ciarán Hinds bude Králem za Zdí. Zdroj:Youtube

5. Více války

Můžete udělat trůn z ostří a mečů, ale nemůžete na něm sedět dlouho. V první sezóně rozpočet seriálu neumožnil epické ztvárnění bitev a investice do efektů. Nebývalý úspěch však zajistil, že omezení pro další série už nebudou trnem v oku scenáristům. Ostatně všichni si dobře pamatujeme již zmíněnou epizodu Blackwaters. Dobrou zprávou je, že rozpočet na epické díly zůstává a vy se můžete těšit na kvalitní díly.

Netěšíme se však pouze na efekty. Skutečné nadšení pochází z intrik, událostí a nečekaných zvratů. Joffrey Baratheon je trnem v oku téměř každého rodu. S tím by se dalo ještě leccos dělat, jak se již ukázalo, naštvat mocné lidi uvnitř svého hradu je už jiná píseň. Trůny nepadají pouze pod tíhou železa.

Samozřejmě, že tohle je pouze začátek. Na co se skutečně těšit si můžete přečíst níže. Připravte se, tři měsíce Hry o trůny začínají 31. března 2013.

Že vám není 5 důvodů dost? V tom případě se podívejte na dalších sedm důvodů. Ty však mohou a jisto jistě budou obsahovat spoilery. Čtěte tedy jen na vlastní nebezpečí.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 věcí, kterých se ve Hře o trůny nemůžeme dočkat. Zima se blíží

Hide picture