Menu
FANZINE.cz
Literatura

Tolkienův Hobit jako kniha pro nejmenší? Možná se tak v budoucnu stane

Marek Hofman

Marek Hofman

24. 1. 2013

Hobit pro nejmenší - Gandalf (priorita)Kanadská studentka umění Rosemary Travale vytvořila několik ilustrací knihy, která by se mohla stát adaptací Tolkienova Hobita, určenou pro nejmenší čtenáře. Zda k tomu někdy dojde, je však v současnosti ve hvězdách.

Nenajde se snad žádný člověk, který by nikdy neslyšel o Hobitovi. Tento román J. R. R. Tolkiena si vydobyl renomé už jako kniha. K vyšší popularitě mu pak pomohla i filmová trilogie Pán prstenů a loňský snímek Hobit: Neočekávaná cesta. Kdo do té doby Hobita nečetl, sahá po něm dodatečně. Což dokazují i hromady výtisků Tolkienových románů v knihkupectvích.

Podívejte se na původní ilustrace z Hobita. Nakreslil je sám Tolkien

Jedinými, kteří se s knihou ještě neseznámili, jsou tedy patrně jen děti, jež se čtením teprve začínají. Možná, že i ony si jednou prolistují vydání Hobita určené právě jim. Jak by takové zpracování vypadalo, přibližuje několik ilustrací Rosemary Travale.

Tato studentka umění z Kanady si našla čas mezi ostatními školními povinnostmi a vytvořila několik kreseb. Stylizovala je do podoby dětských knih z populární série Little Golden Books. „Vždy jsem chtěla ilustrovat knihu pro děti, a ze všeho nejvíc bych si přála pracovat na adaptaci Tolkienova díla,“ vysvětluje na svém blogu Travale.

Při práci používala akrylové barvy a papír, pouze obálku knihy upravovala ve Photoshopu. „Mám ještě několik dalších ilustrací k dodělání,“ prozradila studentka. Dodala však, že prozatím se musí věnovat především úkolům do školy. Dětské vydání Hobita tím pádem hned tak nebude.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tolkienův Hobit jako kniha pro nejmenší? Možná se tak v budoucnu stane

Hide picture