Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

TOP 7 hrdinů, kteří budou žít navždy, i když si to nezaslouží

Jan Nohovec

Jan Nohovec

25. 12. 2011

I když někteří literární či filmoví hrdinové zemřou, jejich hvězda žije dál. Je jedno, jestli jsou to klaďasové, nebo záporáci, každý si najde toho svého. Vybrali jsme sedm těch nejoblíbenějších mezi fanoušky.


Sandmanova Smrt

Neil Gaiman si Smrt představuje jako vysokou dívku se sněhobílou pletí a černým ohozem. Kdo by této přitažlivé dámě, která se na rozdíl od jiných smrtek umí usmát, odolal?

Fanouškovský obrázek nesmrtelné postavy

Kenny

„Zabili Kennyho!“ je nesmrtelná hláška z kresleného seriálu South Park, který se počtem svých sérií blíží i žluťáskům Simpsonům. Kluk v oranžové bundě si prostě vždycky další týden přijde pro novou nakládačku.

Čtěte také: Seriáloví hrdinové, kteří už nejsou tajemní, ale zůstávají cool

Spike

Vyrovnejte se s tím, my fanoušci nemáme rádi vampýry, kteří se třpytí. Dobře, možná existují i lepší vampýři než Spike, kteří se netřpytí. Ale Spike je vždycky jenom jeden – sice nemusí být tak sexy jako Angel, ale jeho (ne)život v Buffy, přemožitelce upírů byl mnohem pohnutější. Zabijí mu holku a on se znovu zamiluje zrovna do té jediné, kterou nikdy nemůže mít. A když už ji náhodou klofne, stejně to tak úplně nefunguje.

Závěrečný souboj Harry vs. Voldemort

Voldemort

Skoro by to Voldymu vyšlo, kdyby do toho ti prckové pořád nehrabali prstíčkem. A kdyby ten jejich plán nebyl tak komplikovaný a postavený na pár náhodách. A kdyby duchovní matka Pána zla nebyla tak strašně předvídatelná. Znáte My Immortal?

Dekadentní Dorian Gray na plakátu ke stejnojmennému filmu

Dorian Gray

Teď trocha vážné literatury. I když dekadent Oscar Wilde se tedy nikdy nebral moc vážně – stačí si přečíst pár jeho aforismů z úvodu do téhle nestárnoucí knihy. Jasně, nakonec to skončí s morálním ponaučením na krku, ale předtím si to musí zlaté dítě společnosti trochu užít, ne?

Lobo

Ďábelský antihrdina, který je také prakticky nesmrtelný. Možná proto, že zabil všechny ostatní ze své planety, možná proto, že se ho smrt prostě bojí. Tenhle komiksový hrdina dokáže přežít absolutní nulu temného vesmírného vakua a mnohem víc. No řekněte, dámy, nepozvaly byste ho na oběd?

Matt Smith jako Doctor Who číslo jedenáct Zdroj: bbc.co.uk

Doctor Who a Jack Harkness

Poslední na seznamu je dvojice, která rozněžňuje nejen ženy, ale i muže. Oba spojuje schopnost přežít stovky let (jeden je vesmírný paradox a druhý si dokáže třináctkrát změnit osobnost – pročež na televizních obrazovkách spíš mládne, než stárne) a také jedno seriálové univerzum Pána času a tajné britské organizace Torchwood. Skoro se nabízí všemocné citoslovce: Ach!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 7 hrdinů, kteří budou žít navždy, i když si to nezaslouží

Hide picture