Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

6 seriálových hrdinů, kteří už nejsou tajemní, ale zůstávají cool

Jan Nohovec

Jan Nohovec

26. 10. 2011

Caprica Six (perex)Dobrá záhada je základním stavebním prvkem mnoha televizních seriálů. A když je tou záhadou postava, která se může hýbat a konat, je to ještě větší švanda.

Kapitán Jack Harkness

John Barrowman představuje v univerzu Doctora Who (Pán času) postavu, která měla možnost být tajemná a přijít o to hned několikrát. Poprvé, když se v seriálu vynoří jako podfukář, kterému není radno věřit. Vzápětí se ukáže, že je agent cestující časem a že nemůže zemřít – a když už nakonec stejně zemře, vynoří se znovu ve spin-offu s názvem Torchwood jako hlavní hrdina.

Přečtěte si: Bude šestá série poslední cestou Pána času?

A když se jeho propletené časové linii dostaneme na kobylku i tam, přijde na řadu čtvrtá řada Torchwoodu produkovaná ve spolupráci s Američany, která z něho udělá opět tajemství. Okouzlující homosexuál ze světové války se už v seriálovém fandomu stal legendou natolik, že cool už bude zřejmě navždy.

Doctor Who

Podobně je na tom i sám Doktor Kdo, jenž svůj příběh mění s každým novým hercem, který si obuje jeho boty. Víme, že je poslední z rasy Pánů času, že je prakticky válečný zrádce: utekl z bitvy, v níž byli všichni jeho bližní vyvražděni rasou roztomilých Daleků, kteří chtějí kohokoli a cokoli vyhladit z povrchu vesmírného. Víme, že rád do své lodi přivádí sličné a inteligentní dívky (většinou), s nimiž cestuje celým vesmírem do budoucnosti i minulosti.

I přesto, že je hrdinou nejdéle vysílaného sci-fi seriálu na světě, stále si něco ze svého tajemství nechává. A když ne on, alespoň vedlejší postavy jeho příběhu určitě – River Song na odhalení svého čekala dva roky.

Walter Bishop

Tajemný, bláznivý vědec, který ve své laboratoři chová krávu a rád konzumuje želé a LSD, kdysi prošel do paralelního vesmíru a dostal tamodsud jinou verzi svého syna, jenž v naší verzi reality zemřel. Ačkoli největší tajemství seriálu Fringe (Hranice možností) zůstalo skryto dlouho, nakonec jsme se ho dozvěděli, a scenáristi tak musí s postupujícím dějem vytahovat stále větší a větší trumfy. Walter ale zůstal docela cool – kdo by mohl být větší borec než geniální bláznivý vědec?

Caprica Six

Sexy blondýna v těsných červených šatech napřed svedla jednu z nejkontroverznějších postav seriálu Battlestar Galactica, aby pro svou robotickou rasu získala přístupové kódy k lidskému bezpečnostnímu systému – a vysloužila si tak od ostatních Cylonů přezdívku Caprica Six podle planety, na které operovala.

Čtěte: Bude filmová Battlestar Galactica. Režisér X-Menů se pustil do práce

Tajemná, ale zůstala po celé čtyři série – a ani její konec se nakonec neobešel tak úplně bez spadlých čelistí.

Angel

Fešák David Boreanaz se před Bones (Sběrateli kostí) objevil jako důležitá postava, která vždycky ví víc, než říká, v seriálu Buffy, přemožitelka upírů.  Postupně se dozvídáme, že je upír a tak trochu se zamiloval do hlavní hrdinky, ale Joss Whedon si s osudem jeho postavy vyhrál víc než dobře, a tak i poté, co o něm víme první poslední, působí pořád cool. I po pěti sériích vlastního spin-offu. Kdyby nic jiného, je třeskutě sexy.

Jacob

Pán Ostrova ze seriálu LOST (Ztraceni) byl tajemný tak dlouho, až se z toho někomu mohlo dělat špatně. Mnoho záhad na ostrově, kde ztroskotal slavný let Oceanic 815 ze Sydney do Los Angeles, se vysvětlilo až v posledních sériích a většinou docela šíleným způsobem. Ani Jacob tomuto trendu neutekl a scenáristi si na jeho příběhu tak vyhráli, až je docela směšný. Když to ale vezmeme kolem a kolem (a hlavně kolem samotného závěru seriálu, který tolik fanoušků odsuzuje), Jacob pořád zůstává záhadou Ostrova, která je víc cool než ostatní.

Další kandidáti: Castiel ze Supernatural, Elim Garak ze Star Treku: Deep Space Nine, River Tam z Firefly, agent Dale Cooper z Twin Peaks

[poll id=“104″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

6 seriálových hrdinů, kteří už nejsou tajemní, ale zůstávají cool

Hide picture