Menu
FANZINE.cz
Sci-fi a fantasy filmy

TOP 7 nejkrásnějších upírů ve filmech. Od nich je kousnutí sladké

Denisa Marešová

Denisa Marešová

17. 4. 2018

Upíří tématika ve filmech je mezi námi již od raných let celé kinematografie. Kteří upíři či upírky patří mezi ty nejkrásnější?

V dobách dávných, kdy byl natočen například Upír Nosferatu (1922), byli upíři šerednými monstry, ze kterých šel obrovský strach.

Časem se trendy změnily a nyní nám nejnovější upírské filmové série a seriály dokazují, že být upírem neznamená být pouze nesmrtelným, ale především velice atraktivním svalovcem či snad překrásnou modelkou s mírami 90-60-90.

FANZINE.cz přináší sedm nejkrásnějších upírů a upírek v dějinách filmu.

7. Dracula

Postava transylvánského hraběte Drákuly se objevila v mnoha filmech, ale je to hlavně Gary Oldman, kterého si s ní spojíme (Drákula, 1992).

FOTO: Dracula

Tady má někdo charisma

Ačkoliv není Gary Oldman typický prvoplánový krasavec, jeho oddanost své lásce, neuvěřitelné charisma a smyslnost v této roli dokáží rozohnit a svést nejen Winonu Ryder jako jeho lásku Minu, ale i leckterou divačku.

6. Mina Harker

Nebezpečná a zatraceně sexy? To je Peta Wilson alias upírka Mina Harker z filmu Liga výjimečných (2003).

FOTO: Mina Harker

Peta Wilson v roli upírky, která má také své chutě

Herečka, kterou můžeme znát především ze seriálu Brutální Nikita, zde představuje jednoho ze superhrdinů, kteří zachraňují svět. Ve své upnuté černé kombinéze leze po zdi, ovládá bojová umění a k tomu všemu okouzluje mužské hrdiny.

5. Lestat de Lincourt

Ve filmu Královna prokletých (2002) byl zobrazen upír v podstatě jako bouřlivá rocková hvězda s krásnou tvářičkou. Představitelem mužské upírské postavy Lestata de Lincourta se stal Stuart Townsend.

FOTO: lestat, queen of the damned

Zpívající upír Lestat de Lincourt

Snímek jako takový moc úspěchu nezaznamenal a zařadil se mezi průměrné horory a filmy s upíří tématikou, ale sex appeal se Lestatovi upřít rozhodně nedá.

4. Královna Akasha

Akasha je nádherná pramatka všech upírů taktéž z filmu Královna prokletých (2002). Její exotický vzhled, krásná postava i tvář a ladné pohyby z ní dělají téměř bohyni, ovšem její krvežíznivost nezná mezí.

FOTO: Queen of the Damned

Krásná upírka Akasha ve snímku Královna prokletých

Akashu si zahrála mladá nadějná zpěvačka Aaliyah, která bohužel ještě před premiérou snímku zahynula při pádu letadla.

3. Selene

Nejkrásnější z nejkrásnějších. Kate Beckinsale, která jako hodná upírka Selene bojuje nejen proti vlkodlakům ve filmové sérii Underworld (2003-2009), patří mezi nejkrásnější herečky Hollywoodu a vyhrává tak první místo v žebříčku nejhezčích upírek.

Seleniny úžasně modré oči, dokonalá postava a nedbale elegantní vzhled z ní dělají vítězku mezi upírkami.

2. Louis de Pointe du Lac

Smyslný a citlivý upír s duší, kterému by každá odpustila téměř cokoliv jen při pohledu do jeho nádherných zelených očí. To je Louis de Pointe du Lac, role, jež ztvárnil americký idol žen Brad Pitt ve filmu Interview s upírem (1994).

Právě tento snímek by se společně s Drákulou dal označit za jeden z nejzajímavějších filmů o upírech.

1. Edward Cullen

Mladý herec Robert Pattinson dosáhl díky postavě hodného upíra Edwarda Cullena v sérii Twilight (2008-2011) obrovské popularity, a to takřka přes noc.

Filmový pár: Edward Cullen a Bella Swan, Zdroj: distributor filmu

Filmový pár: Edward Cullen a Bella Swan

Jeho tajemný a okouzlující výraz, dokonalý vzhled a rychlé auto omámily nejen Bellu, ale i spoustu dívčích srdcí.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

TOP 7 nejkrásnějších upírů ve filmech. Od nich je kousnutí sladké

Hide picture