×
FANZINE.cz

Trailer filmu Mama: Španělsko válcuje současné horory s del Torem v zádech

Už začíná být dobrým zvykem, že opravdu kvalitní horory mají něco společného se Španělskem. Stejně tak nový film Mama pochází od režiséra Andrese Muschiettiho, je natáčený ve španělsko-kanadské produkci a zaštítil ho Guillermo del Toro.

video

Námět je vcelku jednoduchý. Mladý muž, kterého hraje Nikolaj Coster-Waldau (ano, je to náš oblíbený Jamie Lannister ze Hry o trůny), hledá společně se svou přítelkyní (na Oscara nominovaná Jessica Chastain) dvě malé neteře, které se po úmrtí rodičů ztratily neznámo kam.

Když je po pěti letech najdou v opuštěné lesní chatě, nikomu není jasné, jak zde dívky přežily, a obě mají problém zapojit se do běžného života. Pár si je odvede domů a snaží se o ně postarat, ale vypadá to, jako by společně s dívkami přišel do domu ještě někdo jiný.

Podívejte se také na trailer filmu Silent Hill Revelation 3D. Rodinka opět bojuje se zlem

Jessica Chastain má za sebou v tomto roce už mnoho odehraných rolí, ale jak sama říká: “Nic podobného jsem nikdy netočila, je to čistě žánrový film, a proto mne tak zaujal. Je to pro mě možnost dokázat si, zda mám na to, hrát i hororovou roli, nebo ne. Film se námětem blíží snímkům jako Kruh nebo Sirotčinec. Na výsledek se opravdu těším, stejně jako na spolupráci s režisérem, jehož krátkometrážní Máma se mi moc líbila.”

Pro Andrese Muschiettiho to je první celovečerní snímek a jde v podstatě o rozpracování jeho krátkého tříminutového filmu Máma z roku 2008. Tehdy napsal scénář spolu se svou sestrou Barbarou, která mu pomáhala i nyní. Natáčelo se hlavně v Kanadě, a tak ve filmu uvidíme Toronto a Hamilton, ale spíše než mrakodrapy velkoměst tu bude něco málo z kanadské přírody.

Ochrání Nikolaj Coster-Waldau svoje neteře? Zdroj: Bontonfilm

Z traileru sálá velmi (ne)příjemná atmosféra. Zápletka je nastolena velmi rychle, a jsme tak svědky proměny necivilizovaných stvoření v docela milé holčičky. A pak přijde ten někdo, což zjistíme za pomoci standardních scenáristických berliček: vypadává elektřina, bliká lustr, televize jen šumí. Na horor ne moc originální, ale příjemné je právě to, že dívkami několikrát zmiňovaná máma se v ukázce nikdy neobjeví, což je rozhodně lepší než hned naplno odkrýt karty. Navíc závěrečná věta o tom, že láska matky je věčná, dostává v tomto kontextu nové, děsivé rozměry.

I hudba je do traileru slušně zabudována, a tak se nejspíše dočkáme velmi dobré duchařiny. Herecké obsazení a dohled Guillerma del Tora coby producenta tomu napovídají. Česká premiéra je stanovena na 31. ledna 2013.

Mama

Horor
Španělsko / Kanada, 2012

Režie: Andres Muschietti
Hrají: Jessica Chastain, Nikolaj Coster-Waldau, Javier Botet

Premiéra v ČR: 31. ledna 2013Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..