Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer filmu Mama: Španělsko válcuje současné horory s del Torem v zádech

Redakce

Redakce

18. 9. 2012

Už začíná být dobrým zvykem, že opravdu kvalitní horory mají něco společného se Španělskem. Stejně tak nový film Mama pochází od režiséra Andrese Muschiettiho, je natáčený ve španělsko-kanadské produkci a zaštítil ho Guillermo del Toro.

video
play-sharp-fill

Námět je vcelku jednoduchý. Mladý muž, kterého hraje Nikolaj Coster-Waldau (ano, je to náš oblíbený Jamie Lannister ze Hry o trůny), hledá společně se svou přítelkyní (na Oscara nominovaná Jessica Chastain) dvě malé neteře, které se po úmrtí rodičů ztratily neznámo kam.

Když je po pěti letech najdou v opuštěné lesní chatě, nikomu není jasné, jak zde dívky přežily, a obě mají problém zapojit se do běžného života. Pár si je odvede domů a snaží se o ně postarat, ale vypadá to, jako by společně s dívkami přišel do domu ještě někdo jiný.

Podívejte se také na trailer filmu Silent Hill Revelation 3D. Rodinka opět bojuje se zlem

Jessica Chastain má za sebou v tomto roce už mnoho odehraných rolí, ale jak sama říká: „Nic podobného jsem nikdy netočila, je to čistě žánrový film, a proto mne tak zaujal. Je to pro mě možnost dokázat si, zda mám na to, hrát i hororovou roli, nebo ne. Film se námětem blíží snímkům jako Kruh nebo Sirotčinec. Na výsledek se opravdu těším, stejně jako na spolupráci s režisérem, jehož krátkometrážní Máma se mi moc líbila.“

Pro Andrese Muschiettiho to je první celovečerní snímek a jde v podstatě o rozpracování jeho krátkého tříminutového filmu Máma z roku 2008. Tehdy napsal scénář spolu se svou sestrou Barbarou, která mu pomáhala i nyní. Natáčelo se hlavně v Kanadě, a tak ve filmu uvidíme Toronto a Hamilton, ale spíše než mrakodrapy velkoměst tu bude něco málo z kanadské přírody.

Ochrání Nikolaj Coster-Waldau svoje neteře? Zdroj: Bontonfilm

Z traileru sálá velmi (ne)příjemná atmosféra. Zápletka je nastolena velmi rychle, a jsme tak svědky proměny necivilizovaných stvoření v docela milé holčičky. A pak přijde ten někdo, což zjistíme za pomoci standardních scenáristických berliček: vypadává elektřina, bliká lustr, televize jen šumí. Na horor ne moc originální, ale příjemné je právě to, že dívkami několikrát zmiňovaná máma se v ukázce nikdy neobjeví, což je rozhodně lepší než hned naplno odkrýt karty. Navíc závěrečná věta o tom, že láska matky je věčná, dostává v tomto kontextu nové, děsivé rozměry.

I hudba je do traileru slušně zabudována, a tak se nejspíše dočkáme velmi dobré duchařiny. Herecké obsazení a dohled Guillerma del Tora coby producenta tomu napovídají. Česká premiéra je stanovena na 31. ledna 2013.

Mama

Horor
Španělsko / Kanada, 2012

Režie: Andres Muschietti
Hrají: Jessica Chastain, Nikolaj Coster-Waldau, Javier Botet

Premiéra v ČR: 31. ledna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Mama: Španělsko válcuje současné horory s del Torem v zádech

Hide picture