Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer filmu Pacific Rim: Režisér Hellboye představuje akční sci-fi

Redakce

Redakce

17. 12. 2012

FOTO: Pacific RimGuillermo del Toro přichází se sci-fi akcí, ve které spolu zúčtují monstrózní mimozemšťané a lidská rasa. Podívejte se na nový trailer.

video
play-sharp-fill

Guillermo del Toro se po natočení svého posledního filmu Hellboy 2: Zlatá armáda na delší dobu od režie odmlčel. Věnoval se spíše produkční činnosti. Z Hobita, kterého měl režírovat, nakonec raději kvůli dlouhému protahování také odstoupil. Jeho vysněný projekt, adaptace Lovecraftova hororu V horách šílenství, se prozatím také odložil, a tak se Del Toro pustil do režie sci-fi, ve kterém proti sobě stojí monstra z hlubin moře a tzv. jaegers roboti ovládaní lidmi.

Snímek Pacific Rim – Útok na Zemi bude mít vše, co správný letní blockbuster potřebuje. Velký rozpočet, akční scény, napětí a také záchranu celé Země. Jediné, co film postrádá, jsou opravdu zvučná jména (snad s výjimkou Rona Perlmana), která by přitáhla do kin ještě více potenciálních diváků.

Čtěte také: Trilogie Zhoubný kmen: Upířina Guillerma del Tora míří do televize

Epická akce sazí především na velký rozpočet, který je prozatím 150 až 200 miliónů dolarů. Film se tak svými výdaji vyrovná i Transformers 2 a 3 a téměř i Avatarovi (237 miliónů). Pojednávat bude o blízké budoucnosti, v níž se uprostřed Tichého oceánu otevře zvláštní trhlina. Z ní se na Zemi dostanou nestvůry, které začnou ničit svět.

FOTO: Pacific Rim

Člověk versus monstrum. Zdroj: Warner

Mimozemšťané tak nepřijdou z vesmíru, jak je většinou obvyklé, ale zaútočí z oceánu. Podmořská monstra jsou inspirována japonskými kaiju eiga, jako je Godzilla, Mothra, Gamera, Rodan a Král Ghidorah. Sám Del Toro o jejich soubojích prohlásil: „Je to jako dívat se, jak bojuje tornádo s hurikánem.“ Del Toro, roboti a monstra – tahle kombinace zní velmi zajímavě, nezbývá proto než se těšit.

Pacific Rim – Útok na Zemi (Pacific Rim)

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný
USA, 2013

Režie: Guillermo del Toro
Hrají: Idris Elba, Charlie Hunnam, Charlie Day, Rinko Kikuchi, Max Martini, Robert Kazinsky, Clifton Collins Jr., Robert Maillet, Diego Klattenhoff, Ron Perlman, Burn Gorman, Heather Doerksen, Larry Joe Campbell

Premiéra v ČR: 11. července 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Pacific Rim: Režisér Hellboye představuje akční sci-fi

Hide picture