Menu
FANZINE.cz
Horory, hororové knihy

Trilogie Zhoubný kmen: Upířina Guillerma del Tora míří do televize

Dagmar Čechová

Dagmar Čechová

15. 10. 2012

del Toro a upírFanoušci pořádných upírů se mohou těšit na televizní adaptaci knižní série Zhoubný kmen. Guillermo del Toro i Chuck Hogan se spojí a pod hlavičkou kabelové televize FX natočí dlouho očekávaný thriller o viru, který lidi mění v upíry.

Fanoušci hororové trilogie se dočkali – Zhoubný kmen půjde to televize. Zdroj: youtube.com

Série Zhoubný kmen vyšla poprvé v roce 2009 (v češtině 2010). Příběh sleduje mladého doktora Efraima, který je jedním z prvních svědků vlivu podivného viru na lidi. Ten totiž mění lidi v krvelačné a téměř nemyslící zrůdy sající krev. Během několika týdnů se svět změní v temnou, pustou krajinu, které vládnou právě upíři a jejich temný pán.

Čtěte také: Čeká nás Noc až na věky. V knize od Hogana a del Tora

Již dlouho se spekulovalo o adaptaci série pro filmové plátno. Guillermo del Toro zprávy nepotvrzoval, ale ani nevyvracel, nicméně se jednou vyjádřil, že by film podle knih natočit chtěl, při jeho vytížení to ale nevypadalo moc dobře. Nyní, když už jsou v distribuci všechny tři knihy, se fanoušci konečně dočkali – Zhoubný kmen půjde to televize.

V současné době se ví pouze málo – režisérem bude sám del Toro. I druhý autor Chuck Hogan se na filmu bude podílet – jako scenárista. Ke dvojici se ještě připojí Carlton Cuse (producent seriálu Ztraceni). Můžeme tedy jen doufat v brzkou premiéru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trilogie Zhoubný kmen: Upířina Guillerma del Tora míří do televize

Hide picture