Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Třetí díl Iron Mana se blíží. Kdo ho bude natáčet a o čem bude?

Redakce

Redakce

10. 12. 2011

FOTO: Iron Man, celá postava, promo fotkaRobert Downey Jr. hovoří o novém scénáři k třetímu pokračování příběhu ze života Tonyho Starka jako o tom nejlepším, co za posledních pět let četl.

FOTO: Iron Man, Tony Stark, Robert Downey Jr.

Nafoukaný a přesto sympaťák, který má srdce i důkaz Zdroj: distributor filmu

Nikdo z tvůrců toho zatím moc neprozradil a není se čemu divit. Jediným, kdo tak navnadil a zároveň uklidnil fanoušky, je sám představitel hlavního hrdiny. Po tom, co druhý díl ztratil na lehkosti a přímočarosti svého předchůdce, se diváci zřejmě nemusí bát ničeho podobného.

Roberta Downeyho Jr. jsme mohli v poslední době vidět například v roli šviháckého Sherlocka Holmese, neustále vykřikujícího černocha v Tropické bouři, jako Paula Averyho ve skvělém filmu Zodiak či vůbec prvním Iron Manovi, kde se představil jako excentrický, namyšlený boháč a technický génius Tony Stark.

Podle Roberta Downeyho Jr. je sice legrační, že zrovna Iron Man je to nejlepší, co se mu v poslední době dostalo do rukou, ale své důvody záhy vysvětlil: „Filmy o superhrdinech mají natolik propracovaný svět, že se mohou stát uměleckým kouskem a tím nejlepším, co jsem kdy četl. Na chystané Avengers se spousta fanoušků těší, včetně mě. Iron Man 3 je pro mě příležitostí vrátit se k příběhu a vývoji postavy, díky nimž byl první film tak povedený.“

Iron Man je plný skvělých filmových hlášek. Připomeňte si je

Na režisérské křeslo usedne Shane Black a nejspíš se řídí heslem, co si neuděláš sám, to nemáš, protože si film i napíše. Jeho scénáře vedly k takovým trhákům, jakými jsou první dvě Smrtonostné pasti, Poslední skaut anebo Poslední akční hrdina. Jako režisér má na kontě jen úspěšnou komedii Kiss kiss bang bang.

V ní hrál Robert hlavní roli a má díky smlouvě možnost konečného rozhodnutí. Že by v tom měl prsty?

A o čem že třetí pokračování bude? To se zatím tají, tají a tají. Spekuluje se, že by hlavním záporákem mohl být Mandarín, kterému se předchozí režisér obou dílů vyhýbal, jak jen mohl. Jon Favreau založil oba předchozí filmy na technických schopnostech a dovednostech Tonyho Starka a Mandarín do nich svou nadpřirozenou silou, která vychází z jeho prstů, jednoduše nezapadal.

TOP 5 superhrdinských schopností. Zachránili byste svět, nebo ho raději ovládli?

Jak celý koncept pojme Shane Black, který se podílel na spoustě akčních filmů, třeba jen jako konzultant, uvidíme až za dlouho. I když by logicky mělo být pokračovaní před The Avengers, premiéra je plánována až na rok 2013. Sice má pevné datum, 3. května, ale to je ještě hodně daleko.

Iron Man 3

Akční / Dobrodružný / Fantasy
USA, 2013

Režie: Shane Black
Hrají: Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Gwyneth Paltrow

Premiéra: 3. května 2013Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Třetí díl Iron Mana se blíží. Kdo ho bude natáčet a o čem bude?

Hide picture