Menu
FANZINE.cz
Literatura

Třináctiletý chlapec chtěl zemřít! A zabít ho měl George R.R. Martin

Redakce

Redakce

1. 8. 2014

Slavný tvůrce světové bestsellerové série Píseň ledu a ohně za štědrý sponzorský dar přislíbil, že jeho dárce odpraví ve své nadcházející knize. A způsobil tím mánii, které se chytil i teenager!

george-u-conana-460x303

George odmítl zabít třináctiletého chlapce. Zdroj: TBS.com

Před časem jsme vás informovali o tom, že spisovatel George R.R. Martin uspořádal speciální akci ve snaze pomoci organizacím na ochranu vlků. Stačilo, abyste přispěli alespoň 20 000 dolarů a Martin vám kromě výletu helikoptérou a zodpovězením otázek ohledně svých knih zaručil i krutopřísnou smrt v dalším dílu slavné série Píseň ledu a ohněWinds of Winter.

Jenomže to, co následovalo pak, si obtloustlý dobromyslný chlapík asi nepředstavoval ani ve svém nejdivočejším snu. I když, mluvíme tu o chlapovi, co je schopen zdánlivě hlavní postavě nechat useknout hlavu, takže si to nejspíš dokázal moc dobře představit. Tak na devíti stech stránkách. Každopádně odezva na tuto akci byla velkolepá. Sponzorské dary se hrnuly ze všech stran, ačkoli ne každý si mohl dovolit utratit 20 000 dolarů.

To je ostatně i případ teprve třináctiletého britského fanouška jménem Jack, který rozbil prasátko a na charitu věnoval všech svých 153 liber a poslal Georgeovi vlastnoručně psaný dopis.

George R.R. Martin pak zareagoval po svém. Strašlivou smrt ve své další knize už přislíbil mnohem štědřejším dárcům a podle svých vlastních slov těch postav zase tolik odpravit nemůže, ale jako kompenzaci Jackovým jménem na charitu pečující o vlky věnoval 10 000 dolarů.

Pro Jacka by to měla být dostačující odměna, jelikož má vlky rád a jednou by se chtěl stát jejich ochranářem.

Co si o Jackově daru a Martinově reakci myslíte vy? Využili byste možnosti a nechali se od Martina v jedné ze svých knih odpravit?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Třináctiletý chlapec chtěl zemřít! A zabít ho měl George R.R. Martin

Hide picture