Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

George R. R. Martin zabije fanoušky, ale zachrání vlky

Adriana Pavliková

Adriana Pavliková

14. 7. 2014

V dnešní době si člověk může zaplatit ledacos. George R. R. Martin však tento komfort povýšil na úplně novou úroveň. Za 20 tisíc dolarů se mohl kdokoliv nechat zabít. Nešlo však o jen tak nějakou smrt, ale o takovou ve stylu Hra o trůny.

FOTO: Martin

Autor ságy Píseň ledu a ohně G. R. R. Martin. Zdroj: Prizeo.com

George R. R. Martin se rozhodně neproslavil pozitivním myšlením. Není proto překvapením, že si dokonce pojistil svůj příběh Píseň ledu a ohně tak, aby někdo znal konec, kdyby náhodou zemřel před dokončením ságy. Na chlapíka, který myslí jen na to, kolik knih mu ještě zbývá napsat předtím, než zemře, má ale kromě psaní knih rozhodně co dělat. Nedávno se například zapojil do akce na pomoc zvířatům.

Jak to všechno funguje?

Vlci z Wild Spirit Wolf Sanctuary

Vlci z Wild Spirit Wolf Sanctuary. Zdroj: Wildspiritwolfsanctary.com

Na stránce Prizeo.com vytvořil vlastní kampaň, kterou vybírá peníze na Wild Spirit Wolf Sanctuary. To je nezisková organizace v Novém Mexiku, která poskytuje domov více než šedesáti vlkům. Většina z nich byla zachráněna od jisté smrti, nebo žije v rezervaci již od narození. Nebyli by proto schopni přežívat v divočině.

George R. R. Martina na stránce napsal, že měl vlky vždycky rád. Ať už zlovlky v Západozemí, nebo skutečné vlky v reálném světě. Počet vlků v USA stále klesá a podle Martina je důležité, aby se člověk naučil existovat vedle tak majestátního tvora, aniž by mu ubližoval nebo narušoval jeho teritorium.

Další organizací, kterou autor svou kampaní podporuje je Food Depot, potravinová banka, kterou zřídila v Santa Fe místní charita na pomoc lidem. Tato organizace působí v devíti státech USA a poskytuje jídlo dalším 135 neziskovým organizacím. Mezi ně patří různá centra pro pomoc bezdomovcům, seniorům, mladým v nesnázích atd.

Co může získat každý nezištný dárce?

Obě tyto organizace na Martina silně zapůsobily svou aktivitou. Proto se rozhodl je podpořit a je vděčný za každou pomoc, kterou lidé poskytnou. Zadarmo ale ani kuře nehrabe, a tak je samozřejmé, že bylo potřeba i velkorysým dárcům nabídnout odměnu za jejich nezištné dary. Martin nabízí možnost vyhrát skvělé ceny všem, kdo darují peníze. Každou částkou je dárce automaticky zapsán do soutěže o skvělé zážitky.

FOTO: GRR Martin s vlky

George R. R. Martin s vlky ve zmíněné rezervaci. Zdroj: Georgerrmartin.com

Od děkovného dopisu, přes Martinem podepsané knihy a mapy Západozemí až po oběd se samotným Martinem a návštěvu Santa Fe. Za čtyři a půl tisíce dolarů má jeden člověk šanci získat podepsanou kopii scénáře prvního dílu série Hra o trůny.

Tady už jdou pro fanatické fanoušky věci do extrému. A za sedm a půl tisíce je slíbená výhra jedna z Martinových nošených čepic. Stačí přidat dalších pár tisíc a je tu možnost vyhrát let helikoptérou za vlky v Novém Mexiku. Navíc po boku autora, který slíbil odpovědění jakýchkoli otázek ohledně knih, které má na svědomí.

Hlavní cenou je být zabit slavným autorem

Největším lákadlem byla ale pro velice štědré dárce smrt. Ano, přesně tak. Dva lidé, kteří darovali 20 tisíc dolarů, měli šanci vyhrát a objevit se v některém z románů série Píseň ledu a ohně. George nabídl, že podle výherce pojmenuje další postavu, která se v románu objeví, a následně ji zabije. K provedení tohoto triku využije své propisky a fantasie.

Jedním z výherců se stal na příklad Dave Goldblatt, zaměstnanec Facebooku, který daroval 20 tisíc a s jeho jménem se tak v jisté formě čtenáři ještě určitě setkají přímo v knize George R. R. Martina. Do konce kampaně zbývá osm dní a již teď vybral Martin více než dvojnásobek cílené částky. Vypadá to, že se díky Martinovu dílu budou mít vlci opravdu dobře, nemluvě o lidech, kteří se díky němu jednou pořádně najedí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

George R. R. Martin zabije fanoušky, ale zachrání vlky

Hide picture