Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

G. R. R. Martin pracuje na nové povídce ze světa Písně ledu a ohně

Marek Hofman

Marek Hofman

29. 1. 2013

G. R. R. Martin - prioritaAutor fantasy ságy Píseň ledu a ohně George R. R. Martin oznámil, že plánuje novou povídku. Objeví se v antologii, která ponese název Nebezpečná žena. Jejím editorem bude Martin a přispěje do ní řada populárních spisovatelů.

V povídce půjde o válku mezi Targaryeny. Zdroj: HBO

Americký spisovatel George R. R. Martin v současnosti soustavně pracuje na románu Vichry zimy, šestém díle epické série Píseň ledu a ohně. Před několika dny navíc oznámil, že má v plánu vydat novou povídku Princezna a královna (v originále The Princess and the Queen).

Příběh povídky Martin zasadil před první část své fantasy ságy Hra o trůny. Spisovatel v ní rozvede targaryenskou občanskou válku. Ta se do historie Západozemí zapsala pod názvem Tanec draků, kdy proti sobě stanul bratr a sestra.

Přečtěte si 7 důvodů, proč se těšit na třetí sérii Hry o trůny

Povídka bude zahrnuta do antologie Nebezpečné ženy (Dangerous Women), kterou editují Martin a Gardner Dozois. Kromě Martina do ní přispěje celkem dvacítka spisovatelů. Mimo jiné i Joe Abercrombie, Jim Butcher, Lev Grossman nebo Brandon Sanderson. Datum vydání antologie zatím oznámeno nebylo.

Martin by do uzávěrky chtěl stihnout dopsat i další povídku, jež by se měla věnovat historii Zimohradu. Na svém blogu se ale vyjádřil, že Princezna a královna je prioritní. „Jde o další opici, kterou musím shodit ze svého hřbetu,“ sdělil spisovatel.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

G. R. R. Martin pracuje na nové povídce ze světa Písně ledu a ohně

Hide picture