Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Twilight sága ožije skrze krátké filmy. Upíři zamíří na Facebook

Redakce

Redakce

1. 10. 2014

Filmové studio Lions Gate, které stojí za pěticí filmů podle knižní předlohy Stmívání, pojednávajících o milostných pletkách upírů, vlkodlaků a lidí, uveřejnilo plány poměrně neobvyklého projektu. 

Twillight

Trojice hlavních hrdinů Twillight ságy. Zdroj: Distributor

Jedná se o pětici krátkých filmů s tématikou a postavami ze světa Twillight, které natočí pět perspektivních režisérek. Filmy budou financovány právě společností Lions Gate a budou k dispozici výhradně na sociální sítí Facebook.

Lions Gate si velmi dobře uvědomuje potenciál, který Facebook skrývá. Návštěvnost 1.3 miliardy uživatelů měsíčně poskytuje skutečně gigantické potencionální obecenstvo a navíc je Twilight jednou ze značek, která má přímo na sociální síti rozsáhlou fanouškovskou základnu.

FOTO: Twilight

Hlavní hrdinové ságy Twilight. Zdroj: Bontonfilm

Vzhledem k tomu, že marketing filmového studia používá sociální platformy již nyní, nebude problém dostat filmy mezi mnoho a mnoho lidí. Sociální sítě prostě mohou sloužit i na víc, než jen na filmové trailery a postupně by se přes ně mohly šířit celé filmy. Facebook v oficiální síťové zprávě hovoří o „premiovém video obsahu“.

Krátké filmy nazvané The Storytellers — New Creative Voices of The Twilight Saga, budou na Facebooku k mání skrze oficiální stránky během příštího roku. Vyvstává samozřejmě otázka, zda si v alespoň v některém z pěti filmů zahrají hvězdy původního obsazení Kristen Stewart a Robert Pattinson. Tato varianta je však poměrně nepravděpodobná.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Twilight sága ožije skrze krátké filmy. Upíři zamíří na Facebook

Hide picture