Menu
FANZINE.cz
Technologie

Ubisoft čelí žalobě. Koncept Assassin’s Creed prý porušuje autorská práva

Dominik Butschek

Dominik Butschek

20. 4. 2012

assassins creed 3 mestoAssassin’s Creed má prý kopírovat obsah knihy Link. Autor John Beiswenger po Ubisoftu požaduje přes milion dolarů.

assassins creed 3 mesto

Plánovaný Assassin's Creed 3 snad nebude žalobou nijak ovlivněn zdroj: distributor hry

John Beiswenger tvrdí, že Ubisoft ve své populární sérii Assassin’s Creed používá obsah z jeho knihy Link. Ta se točí kolem přístroje, pomocí kterého můžou lidé znovu prožívat vzpomínky svých předků. Tohle už zní minimálně povědomě.

Autor po Ubisoftu žádá  1,05 milionu amerických dolarů, pokud je shodnost příběhů náhodná, a rovnou 5,25 milionu dolarů, pokud autoři použili jeho nápady úmyslně. Zároveň žaluje společnost Gametrailers kvůli jednomu z trailerů na Assassin’s Creed 2.

Čtěte také: Crysis 3 odhalilo datum vydání. Přinášíme první screenshoty a fotky

Beiswengerova kniha až dosud nebyla na Amazonu nijak populární, měla pouze jednu recenzi. Od 18. dubna však přibyla celá hromada negativních recenzí právě od fanoušků série Assassin’s Creed. Jeden z uživatelů ji popsal jako „Strašnou knihu, která je děsně nezajímavá a špatně se čte. Nejlépe se dá využít jako zarážka do dveří nebo na rozdělání ohně.“ Někteří fanoušci série toto zjevně považují za nejlepší formu pomsty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ubisoft čelí žalobě. Koncept Assassin’s Creed prý porušuje autorská práva

Hide picture