Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Urban fantasy série Merry Gentryová od L. K. Hamiltonové právě vychází

Olga Buriánková

Olga Buriánková

14. 11. 2012

Populární sérii s Anitou Blakeovou v hlavní roli přichází na pomoc kamarádka. Meredith Gentryová doplní na pultech knihkupectví sexy nekromantku. První díl knižní série temné urban fantasy s detektivními prvky se uchází o přízeň čtenářů.

I v nové sérii čeká napětí, akce, love story i sex. Zdroj: výřez ze zahraniční obálky

Nakladatelství Epocha nabízí fanouškům Laurell K. Hamiltonové další z jejích přitažlivých a drsných hrdinek. Milovníci autorčiných knih se mohou opět těšit na velkou porci napětí i akce, nějakou tu love story i sex. Meredith Gentryová nezůstává za svou starší knižní sestrou Anitou v ničem pozadu.

Čtěte také: Magie spaluje víc než horké léto. Tvrdí kniha Ilony Andrews

Polibek stínů je prvním z příběhů o princezně z Faerie, která se v Los Angeles snaží uživit jako soukromý detektiv se specializací na nadpřirozeno. Jistě nezůstane dlouho bez práce. Svět, ve kterém žije, totiž obývají kromě lidí také nejrůznější magické bytosti. Její původ v Temném království je zárukou, že má ohledně magie před ostatními dost velký náskok.

„Jmenuji se Meredith Gentryová, ale to samozřejmě není mé pravé jméno. Neodvážím se jej po setmění vyslovit ani šeptem. Bojím se, že by to tiché slovo odnesl noční vítr až k citlivým uším mé tety, královny vzduchu a temnoty. Chce mě vidět mrtvou a já ani nevím proč.“

– Anotace na obálce knihy

To, že je v pořadníku na královský trůn, bohužel též znamená, že musí odmala čelit dvorským intrikám. Právě ty jsou hlavním důvodem, proč se ukrývá ve světě lidí. Všechno má svůj konec. I bezpečí jejího inkognita. Je nucena vrátit se ke dvoru. Jde jí o život, důstojnost i srdce.

Detektivní kancelář vyšetřující nadpřirozené případy, kde Merry pracuje, má zásadu nepracovat na rozvodech. Nyní se však na ni obrací manželka i milenka se zoufalou prosbou o pomoc. Přestože má zkušenosti, spolehlivé kolegy i magii na své straně, může se vše zvrtnout. A pokud může, tak se to i stane. Mladá žena se musí vrátit tam, kam nikdy nechtěla. Domů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Urban fantasy série Merry Gentryová od L. K. Hamiltonové právě vychází

Hide picture