Menu
FANZINE.cz
České komiksy

Už na konci srpna v Čechách propukne Divočina

Tereza Bartoňová

Tereza Bartoňová

26. 8. 2013

mikulas podprocky:divocinaJiž zítra, tedy 27. srpna, vyjde v Čechách kniha Divočina od Mikuláše Podprockého. Nejzajímavější na tomto faktu je, že o vydání slovenského sci-fi komiksu u nás se zasloužili především sami čtenáři.

ukázka z komiksu

ukázka z komiksu

Podprocký zvolil stále oblíbenější způsob získávání peněz: na serveru Startovač.cz vyvěsil svůj autorský projekt se slovy, že na něm pracoval asi dva a půl roku, a tak by byla škoda kdyby měl skončit jenom u mě v šuplíku.

To samé si nejspíš mysleli i čeští komiksoví čtenáři a tak autora podpořili. Částka, o kterou Podprocký žádal, byla padesát tisíc korun, nakonec získal více než dvojnásobek. Vydání se nakonec chopilo nakladatelství Argo.

Divočina vypráví příběh z budoucnosti, kde dospěla lidská bezohlednost k přírodě na maximum. Civilizace se snaží dostat výš a výš, žije si nad mraky a dole zanechává zvířata a vysátou krajinu. Zvířata se nakonec spojí k boji proti společnému nepříteli, kterým je právě člověk.

 

obálka komiksu

obálka komiksu

A do toho přichází Šelma, netvor, který může propůjčit jedné straně svou sílu, nebo naopak vše zničit. Právě bezohlednost je základní myšlenkou příběhu. Podprocký svým hrdinům prý nic neodpouští, takže se komiks někdy dostane až do žánru krvavého dramatu.

Celý komiks je kreslen technikou alla prima, což znamená, že jej autor kreslil spontánně bez jakýchkoli příprav. Každá strana je tak originálem. Komiksy budou označené pořadovým číslem a nejštědřejší dárci dostanou (třeba kromě díků v seznamu přispěvatelů) prvních osm knih.

Pro ostatní bude k dispozici brožovaná varianta (248 korun) nebo komiks v pevné vazbě – ten bude za 298 korun, bude však pouze v limitované edici sto kusů. Koupit jej budete moci prostřednictvím Comics Pointu. Tak se nechte do Divočiny zavléci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Už na konci srpna v Čechách propukne Divočina

Hide picture