Menu
FANZINE.cz
Literatura

V Keni čtou dětem speciální sci-fi knihu. Učí je tak toleranci

Olga Buriánková

Olga Buriánková

30. 9. 2012

FOTO: Attack of The ShidasKeňská komise pro lidská práva přišla s originálním projektem. Ve snaze naučit mládež toleranci ke všem, kdo se liší od většinové společnosti, nasadila těžký kalibr. V nové sci-fi knize pro děti napadnou Zemi vraždící mimozemšťané. 

Sci-fi román by měl pomoct se snížením napětí ve společnosti. Zdroj: sxc.hu

Keňská společnost se dostala do situace, kdy bylo nezbytné vyrazit do ofenzívy. Šest dětí z deseti se cítí pod tlakem rodičů a diskriminačních přístupů. Hlavní myšlenkou projektu je, že když se děti setkají se solidaritou a pochopením, nutností spolupráce bez ohledu na rozdíly a individualitu v napínavé knize, lépe tyto zásady přijmou.

Čtěte také: Paul Melko osvěží čtivou sci-fi Prstenec singularity

Ve sci-fi příběhu „Útok Shidas: AKA zachraňují planetu Zemi (Attack of the Shidas: AKAs Save Planet Earth) proto čelí pozemšťané mimozemským okupantům.

FOTO: Attack of The Shidas

Ti se chtějí zmocnit veškeré vody, včetně té v tělech celé lidské populace. Jen tři děti stojí mezi záchranou a smrtí. Tosha, Shana a Pato se musí vyrovnat s nevírou dospělých, společenským i ekonomickým rozdělením města a související podezíravostí jeho obyvatel.

Přes superhrdinské schopnosti malých zachránců to nebude nic jednoduchého. Ještě větší úkol však na sebe vzali tvůrci tohoto archetypálního vyprávění. Snad napomůže snížení napětí ve společnosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Keni čtou dětem speciální sci-fi knihu. Učí je tak toleranci

Hide picture