×
FANZINE.cz

V Keni čtou dětem speciální sci-fi knihu. Učí je tak toleranci

FOTO: Attack of The ShidasKeňská komise pro lidská práva přišla s originálním projektem. Ve snaze naučit mládež toleranci ke všem, kdo se liší od většinové společnosti, nasadila těžký kalibr. V nové sci-fi knize pro děti napadnou Zemi vraždící mimozemšťané. 

Sci-fi román by měl pomoct se snížením napětí ve společnosti. Zdroj: sxc.hu

Keňská společnost se dostala do situace, kdy bylo nezbytné vyrazit do ofenzívy. Šest dětí z deseti se cítí pod tlakem rodičů a diskriminačních přístupů. Hlavní myšlenkou projektu je, že když se děti setkají se solidaritou a pochopením, nutností spolupráce bez ohledu na rozdíly a individualitu v napínavé knize, lépe tyto zásady přijmou.

Čtěte také: Paul Melko osvěží čtivou sci-fi Prstenec singularity

Ve sci-fi příběhu „Útok Shidas: AKA zachraňují planetu Zemi (Attack of the Shidas: AKAs Save Planet Earth) proto čelí pozemšťané mimozemským okupantům.

FOTO: Attack of The Shidas

Ti se chtějí zmocnit veškeré vody, včetně té v tělech celé lidské populace. Jen tři děti stojí mezi záchranou a smrtí. Tosha, Shana a Pato se musí vyrovnat s nevírou dospělých, společenským i ekonomickým rozdělením města a související podezíravostí jeho obyvatel.

Přes superhrdinské schopnosti malých zachránců to nebude nic jednoduchého. Ještě větší úkol však na sebe vzali tvůrci tohoto archetypálního vyprávění. Snad napomůže snížení napětí ve společnosti.

V Keni čtou dětem speciální sci-fi knihu. Učí je tak toleranci
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.