Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

V osobním životě se cítím spíše jako Iáček, říká dabér Mistra Bra‘taca

Jan Neuman

Jan Neuman

6. 11. 2011

FOTO: Jaroslav Vlach na FanCity 2011Na festivalu her a fantastiky s názvem FanCity se tento víkend představil i hlas Mistra Bra’taca ze Stargate, Jaroslav Vlach. Podle vlastních slov je nejvíce podobný Iáčkovi z Medvídka Pů.

FOTO: Jaroslav Vlach na FanCity 2011

Foto: Markéta Prošková, FANZINE.cz

Jaroslav Vlach daboval celou řadu postav z filmů i seriálů, nicméně jeho nejznámějšími rolemi jsou Mistr Bra’tac a Iáček. Mimo jiné je pan Vlach k slyšení a také vidění v divadle, konkrétně v Saturninovi a hře Pan kaplan má třídu rád.

Celou debatu začala otázka: „Daboval jste Mistra Bra‘taca. Víte, co je to goa‘uld?“ Na to pan Vlach odpověděl: „No, asi něco z jiné planety, nejspíše nějaká mrcha.“ Jen touto poznámkou vyvolal záchvat smíchu všech přítomných fanoušků Hvězdné brány.

Jaffský mistr Bra‘tac z Hvězdné brány také navštívil FanCity

Další nejspíše kultovní hláškou se stane prohlášení po otázce: „Vypadáte jako velký optimista, jak často si připadáte stejně jako Iáček?“ „V podstatě se cítím jako Iáček neustále.“

FOTO: Tony Amendola a Jaroslav Vlach na FanCity 2011A co si myslí pan Vlach o dabingu? Publikum se ptalo: „Máte radši dabing, anebo sledujete filmy a seriály v původním znění?“ Odpověď hosta všechny překvapila: „Dívám se raději na originální znění, neboť dabing není kvůli spěchu tak kvalitní. Navíc dabing kazí zvuk.“

Bra’tacův dabér tedy nezklamal, jeho část debaty byla stejně zajímavá jako ta následující s Tonym Amendolou. Oba si prý sedli a v soukromí debatovali o své kariéře a názorech na filmy a seriály.

FanCity, festival her a fantastiky, se konal ve dnech  od 26. do 30. října v KC Novodvorská na pražské Lhotce. Kromě mnoha přednášek a promítáni se zde nacházela velká herna počítačových a konzolových, ale i deskových a hudebních her. Exkluzivními hosty FanCity se stali KocourČerveného trpaslíka, Tony AmendolaHvězdné brány a další zahraniční herci. Magazín FANZINE.cz (při TOPZINE.cz) je hlavním mediálním partnerem akce. Sledujte náš speciál k této události.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V osobním životě se cítím spíše jako Iáček, říká dabér Mistra Bra‘taca

Hide picture