Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

V USA vyjde nový román Stephena Kinga. Spadá do série Temná věž

Marek Hofman

Marek Hofman

20. 4. 2012

Temnou věž, fantasy sérii líčící osudy pistolníka Rolanda, ukončil americký spisovatel Stephen King v roce 2004. Za pár dní však vyjde román The Wind Through the Keyhole, jenž se zařadí mezi čtvrtý a pátý díl ságy.

Ilustrace, jež zdobí speciální edici románu. Autor: Jae Lee

Fanoušci mistra hororu Stephena Kinga – přinejmenším ti, kteří žijí ve Spojených státech – mají v kalendářích patrně zatrženo datum 24. dubna 2012. Na tento den je totiž naplánováno vydání nejnovějšího Kingova románu The Wind Through the Keyhole (volně přeloženo jako Vítr vanoucí klíčovou dírkou).

Čtěte také: Kingova sága ožívá do podoby filmu. Připojte se k výpravě za Temnou věží

Děj knihy čtenáře zavede mezi čtvrtou a pátou část sedmidílné ságy Temná věž. Příběh tedy navazuje na události popsané na konci románu Čaroděj a sklo, kdy Roland a jeho přátelé opustili Smaragdový Hrad. Osudy hrdinů rozvádí až do začátku knihy Vlci z Cally, tedy do momentu, kdy dorazí do Cally Bryn Sturgis.

The Wind Through the Keyhole vyjde také jako ebook a audiokniha, namluvená samotným autorem. České vydání zatím není v plánu.

Temnou věž začal Stephen King psát v roce 1982, kdy světlo světa spatřil Pistolník. Přestože série je ukončená, King se k ní s oblibou vrací. Ať už povídkou Sestřičky z Elurie nebo grafickými romány, které spisovatelovo opus magnum rozšiřují.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V USA vyjde nový román Stephena Kinga. Spadá do série Temná věž

Hide picture