Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Ve filmu Sherlock Holmes vs Frankenstein si zahraje i žijící baron

Martin Peška

Martin Peška

3. 7. 2012

FOTO: Teaser plakát k filmu Sherlock Holmes vs FrankensteinLegendární detektiv Sherlock Holmes se v posledních letech dočkal diváky i kritikou kladně přijímaného nového filmového zpracování, kterého se ujal režisér Guy Ritchie. Nyní chystají film o Holmesovi i Francouzi.

V roce 2009 se poprvé v roli Sherlocka Holmese představil Robert Downey Jr. a stejně jako v pokračování z roku 2011 s názvem Sherlock Holmes: Hra stínů mu v roli doktora Watsona sekundoval Jude Law.

Nepřehlédněte: Hlášky z filmu Sherlock Holmes

Velké popularity se dočkal i poslední seriál britské BBC a americká televizní síť CBS letos v březnu dokonce natáčela pilot seriálu Elementary s tématikou známého detektiva, v níž je Watson žena, Joan Watson, kterou má ztvárnit Lucy Liu. (O jiných verzích Sherlocka Holmese čtěte více zde.)

Snímek Sherlock Holmes vs Frankenstein by se měl začít točit ve francouzské produkci v příštím roce. Hlavní roli si má zahrát skotský herec Nicholas Rowe, jehož dosavadní největší filmový úspěch je spojen právě s rolí Sherlocka Holmese, tehdy jako teenagera ve filmu Pyramida hrůzy z roku 1985, který byl nominován na Oscara za vizuální efekty.

FOTO: Teaser plakát k filmu Sherlock Holmes vs Frankenstein

Zdroj: Marteau Films Production

Zajímavostí chystaného filmu je také přislíbená účast na natáčení skutečného žijícího barona Clementa von Frankensteina, který si má zahrát postavu barona Karla von Frankensteina.

Snímek má vyprávět příběh známého detektiva Sherlocka Holmese a jeho věrného přítele doktora Watsona, kteří v roce 1898 zamíří do Německa, aby vyšetřili podivuhodný případ v obci Darmstad.

Společně mají vyšetřit, kdo vykopává tamní mrtvoly a krade jim končetiny. Otázka zní: Mohou být tyto okolnosti spojeny s jen pět kilometrů vzdáleným hradem Frankenstein, jehož jméno je navždy spojeno s hororovým románem Mary Shelleyové?

Guy Ritchie detektiva s pověstným intelektem ve své verzi obohatil i o bojové schopnosti. Na to, zda se s takovými dovednostmi představí Holmes i v prvním celovečerním filmu scénáristy a režiséra Gautiera Cazenaveho, si budou muset diváci počkat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ve filmu Sherlock Holmes vs Frankenstein si zahraje i žijící baron

Hide picture